X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski o pomyśle zniesienia weta w UE: zmieniłoby to układ sił

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:59
Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że zniesienie prawa weta w Unii Europejskiej zmieniłoby układ sił we Wspólnocie. Według europosła Prawa i Sprawiedliwości, postulat szefa niemieckiej dyplomacji to reakcja na weto postawione niedawno przez Węgry w sprawie Chin i Hongkongu.
Flagi państw UEzdjęcie ilustracyjne
Flagi państw UE/zdjęcie ilustracyjneFoto: Europarliament Audiovisual Service

Na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że postulaty zniesienia prawa weta pojawiają się od dłuższego czasu. Takie rozwiązanie osłabiłoby mniejsze państwa unijne, a byłoby wzmocnieniem dla państw dominujących we Wspólnocie. - Weto jest bronią słabych. Jest to postulat stary i bardzo niepokojący w sensie sygnału politycznego - powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Posłuchaj
00:18 11123089_1.mp3 J. Saryusz-Wolski o zniesieniu weta w UE (IAR/PR24)

 

pap charles michel 1200.jpg
Rozmowa Michel-Putin. Szef RE: Rosja musi zmienić zachowanie, jeśli chce lepszych relacji z UE

"Unia nie powinna być zakładnikiem"

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas wezwał wczoraj do zniesienia prawa weta przysługującego każdemu państwu Unii Europejskiej. Jego zdaniem, Wspólnota nie powinna być "zakładnikiem pojedynczych państw członkowskich", a Unia nigdy nie przybierze kształtu spójnej całości, jeśli poszczególne państwa będą dalej paraliżować europejską politykę zagraniczną.

Czytaj także:

Polityk SPD stwierdził, że coraz mniej państw Wspólnoty wierzy w sens stosowania prawa weta, z utęsknieniem czekając na powrót do zasady podejmowania decyzji większością głosów.

dz

Czytaj także

Unijne kraje zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 14:44
Unijne kraje ostatecznie zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który ma wesprzeć regiony uzależnione od węgla w przejściu do tak zwanej zielonej gospodarki. Fundusz w wysokości 17 i pół miliarda euro zaakceptował kilka tygodni temu Parlament Europejski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swobodne podróże w wakacje. PE zajmie się sprawą paszportów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 02:47
Certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie po Unii bez konieczności kwarantanny i sytuacja na Białorusi - to dwa główne punkty drugiego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Obrady odbywają się w Strasburgu, po raz pierwszy od 15 miesięcy. Z powodu pandemii od marca ubiegłego roku wszystkie sesje były organizowane w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Joe Bidena w Europie. Jacek Saryusz-Wolski: reorientacja polityki z Chinami w tle

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:00
- Do rozmowy z Putinem prezydent Biden przystąpi bardzo osłabiony, oddał wszystkie swoje karty, zanim usiadł do stołu. To wszystko, co się wydarzy w innych spotkaniach Bidena w Europie, będzie pochodną uległej i resetowej pozycji, jaką zajął wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
rozwiń zwiń