more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: 150 tys. zgonów z powodu COVID-19. "To ponury kamień milowy dla naszego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 04:51
"Koronawirus zebrał straszne żniwo w naszym kraju" - przyznał w sobotę wieczorem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, odnosząc się do faktu, że liczba zgonów z powodu COVID-19 w tym kraju przekroczyła 150 tys.
Wielka Brytania: liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła 150 tys.
Wielka Brytania: liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła 150 tys.Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

"Każdy z nich jest głęboką stratą dla rodzin, przyjaciół i społeczności tym dotkniętych, a moje myśli są z nimi i przekazuję im kondolencje" - napisał Boris Johnson na Twitterze. "Naszym sposobem na wyjście z tej pandemii jest to, by każdy przyjął dawkę przypominającą, albo pierwszą lub drugą dawkę, jeśli jeszcze tego nie zrobił" - dodał. Podziękował też wszystkim pracownikom służby zdrowia oraz wolontariuszom wspierającym program szczepień przeciw COVID-19.

Do przekroczenia poziomu 150 tys. zgonów odniósł się też lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer. "Ponury kamień milowy dla naszego kraju. Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy kogoś stracili i dziękujemy wszystkim wspierającym program szczepień. Musimy zapewnić, że dochodzenie publiczne dostarczy odpowiedzi i że zostaną wyciągnięte wnioski" - napisał na Twitterze.

7. miejsce na niechlubnej liście

W sobotę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 313 zgonów z powodu COVID-19, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju wzrósł do 150 057.

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - wyższą ich liczbę stwierdzono jedynie w USA, Brazylii, Indiach, Rosji, Meksyku i Peru. Jednak pod względem liczby zgonów w stosunku do populacji kraju znajduje się na 30. miejscu na świecie.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także