X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Presja migracyjna. Na pograniczu litewsko-białoruskim przestał obowiązywać stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 05:14
Na Litwie przy granicy z Białorusią od północy czasu lokalnego przestał obowiązywać stan wyjątkowy. Został on wprowadzony w listopadzie. Decyzja miała związek z napływem nielegalnych migrantów.
Budowa zasieków na granicy litesko-białoruskiej
Budowa zasieków na granicy litesko-białoruskiejFoto: shutterstock/Radowitz

Litewski rząd podkreśla, że jeżeli sytuacja na granicy z Białorusią ulegnie pogorszeniu, to w trybie pilnym stan wyjątkowy zostanie przywrócony. Wilno zapowiada też, że kontrole na pograniczu pozostaną wzmożone.

Stan wyjątkowy nie został przedłużony, ponieważ ostatnio litewskie służby graniczne odnotowują mniejszą liczbę prób forsowania granicy. Wilno szacuje, że na Białorusi w dalszym ciągu może przebywać kilka tysięcy osób, które będą próbowały wykorzystać przez Litwę przedostać się do Unii Europejskiej. Coraz częściej odnotowywane są próby forsowania granicy również od strony rosyjskiej.

Szef Państwowej Służby Ochrony Granic Rustamas Liubajevas powiedział, że powrót do normalnego trybu pracy straży granicznej nie jest na razie planowany. Zaznaczył też, że Litwa stworzyła skuteczny mechanizm, który pozwala dynamicznie i elastycznie reagować na zmianę sytuacji na granicy.

Tymczasem liczba prób forsowania granicy wczoraj wzrosła. W ciągu doby na Litwę próbowało dostać się 18 osób. To najwięcej w ciągu doby w tym roku.

Do UE przez Łotwę

Nie ustają też próby przedostania się na teren UE przez granicę łotewską. Tam wczoraj zawrócono 32 osoby. Od poniedziałku straż graniczna Łotwy nie wpuściła na terytorium kraju w sumie około 150 migrantów.

Czytaj także:

Zobacz także: Kryzys na Wschodzie. Schetyna: oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO

jbt

Czytaj także

"Z terrorystą nie należy siadać do negocjacji". Wilczewski o reakcji Litwy na rozmowę Merkel-Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 17:46
- W ostatnim roku na Litwie panowało podejście, że nie należy siadać do stołu negocjacyjnego z państwem - w szczególności dotyczyło to Mińska - które faktycznie jest państwem terrorystycznym. Podobnie reagowano na doniesienia ws. rozmowy Merkel z Łukaszenką - powiedział w audycji "Świata pogląd" na antenie Polskiego Radia 24 Dominik Wilczewski, dziennikarz "Przeglądu Bałtyckiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na Wschodzie. Schetyna: oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 09:20
– Oczekuję od prezydenta i od rządu więcej aktywności, zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO i częścią podmiotową UE, że mamy tam partnerów i przyjaciół, a nie walczymy ze wszystkimi i rujnujemy swoją międzynarodową pozycję – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO, obecny poseł tej partii Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń