more_horiz
Wiadomości

"Sankcje muszą odpowiadać rozmiarowi zbrodni wojennych Rosji". Zełenski apeluje do Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 02:20
W swoim najnowszym przesłaniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że "Rosja, uczestnicząc w instytucjach międzynarodowych, stara się blokować wszystko, co konstruktywne, rozpowszechniać kłamstwa i usprawiedliwiać zło, które czyni". Dodał, że w wobec zbrodni popełnianych przez rosyjskich żołnierzy należy nałożyć na Rosję sankcje, które będą współmierne z rozmiarem tych okrucieństw.
Wołodymyr Zełenski ponownie zaapelował do Zachodu, podkreślając, że sankcje wobec Rosji powinny być współmierne z rozmiarem popełnianych przez Rosjan zbrodni
Wołodymyr Zełenski ponownie zaapelował do Zachodu, podkreślając, że sankcje wobec Rosji powinny być współmierne z rozmiarem popełnianych przez Rosjan zbrodniFoto: PAP/EPA/PETER FOLEY

- Uczestnicząc w instytucjach międzynarodowych, Rosja stara się blokować wszystko, co konstruktywne, rozpowszechniać kłamstwa i usprawiedliwiać zło, które czyni - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu wideo w mediach społecznościowych.

"Rosja torpeduje prace ONZ"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja torpeduje prace Organizacji Narodów Zjednoczonych, podobnie jak innych organizacji, do których należy. Podczas codziennego wystąpienia prezydent Ukrainy podkreślił, że podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ powiedział to, co powinno zostać powiedziane już dawno.

- Rada Bezpieczeństwa ONZ istnieje, a bezpieczeństwo na świecie nie. Dla nikogo. To zdecydowanie oznacza, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie jest w stanie wypełniać funkcji, do których została stworzona. Winę za to ponosi tylko jedno państwo - Rosja, która dyskredytuje ONZ i wszystkie inne instytucje międzynarodowe, w których nadal uczestniczy - oświadczył prezydent Ukrainy.

Sankcje "współmierne z rozmiarem zbrodni"

Ukraiński prezydent stwierdził także, że "sankcje wobec Federacji Rosyjskiej muszą być współmierne do wagi zbrodni wojennych popełnionych przez wojska rosyjskie na Ukrainie".

- Przygotowujemy nowy pakiet potężnych sankcji przeciwko Rosji za wszystko, co zrobiła naszym obywatelom - oświadczył prezydent Ukrainy i dodał: "teraz jest decydujący moment, zwłaszcza dla przywódców państw zachodnich".

Zełenski ostrzegł, że los polityczny niektórych przywódców zmieni się, jeśli nie będzie odpowiedniej reakcji na zbrodnie na Ukrainie. - Moja rada dla wszystkich: poczujcie, że ten moment jest naprawdę kluczowy - stwierdził ukraiński przywódca.

Posłuchaj
00:31 Zełenski IAR 1.mp3 Zełenski: Rada Bezpieczeństwa ONZ istnieje, ale nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na świecie (IAR)
Posłuchaj
00:30 Zełenski IAR 2.mp3 Zełenski: Po tym, co świat zobaczył w Buczy, sankcje nałożone na Rosję powinny mieć taki sam ciężar (IAR)

Czytaj także:

Wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

jb, jmo

Zobacz także

Zobacz także