more_horiz
Wiadomości

Rosyjska zbrodnia w Kramatorsku. Pentagon: "nie kupujemy" kremlowskiej wersji wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 21:32
W piątek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu powiedział, że "Rosja użyła rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Toczka-U do ostrzału Kramatorska na wschodzie Ukrainy". Jak dodał, amerykański resort obrony "nie kupuje" zaprzeczeń Rosji, dotyczących ataku na dworzec kolejowy w tym mieście w obwodzie donieckim.
USA: Rosja użyła rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Toczka-U do ostrzału Kramatorska na wschodzie Ukrainy.
USA: Rosja użyła rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Toczka-U do ostrzału Kramatorska na wschodzie Ukrainy.Foto: Forum/Office of the President of Ukraine

- Nie kupujemy zaprzeczeń Rosjan - powiedział oficjel podczas briefingu prasowego. Jak dodał, w ataku użyto rakiety balistycznej krótkiego zasięgu SS-21, co jest NATO-wskim oznaczeniem rakiet Toczka-U. Wcześniej na ten sam pocisk wskazały też władze Ukrainy. Według władz ukraińskich w ataku zginęło 50 osób.

Przedstawiciel Pentagonu zaznaczył, że Kramatorsk jest ważnym węzłem kolejowym w "bardzo strategicznej lokalizacji". Dodał, że od początku wojny Rosja wystrzeliła na Ukrainę ponad 1500 rakiet różnego rodzaju.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

"Rosja traci zdolności bojowe"

Odnosząc się do sytuacji wojennej, przedstawiciel ministerstwa obrony USA powiedział, że według amerykańskich szacunków Rosja straciła dotąd 15-20 proc. swoich zdolności bojowych przeznaczonych do inwazji na Ukrainę.

Dodał też, że są informacje wskazujące na to, iż Rosja przygotowuje mobilizację rezerwistów i może chcieć dzięki temu wysłać na Ukrainę dodatkowe 60 tys. żołnierzy. 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

jb

Zobacz także

Zobacz także