more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Zbigniew Rau rozpoczął wizytę w Waszyngtonie. Znamy plan spotkań

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 18:05
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczął trzydniową wizytę w Waszyngtonie. Podczas pobytu w stolicy USA szef polskiej dyplomacji spotka się z przedstawicielami kongresu i waszyngtońskich ośrodków analitycznych, weźmie udział w debacie na temat wojny na Ukrainie i odwiedzi Muzeum Ofiar Komunizmu. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
Minister Zbigniew Rau rozpoczął wizytę w Waszyngtonie
Minister Zbigniew Rau rozpoczął wizytę w WaszyngtonieFoto: Twitter.com/@MSZ_RP

Wizytę w Waszyngtonie minister Zbigniew Rau rozpoczął od udziału w sesji otwarcia Warszawskiej Konferencji Wymiaru Ludzkiego OBWE.

Szef Polskiej dyplomacji uczestniczył w spotkaniu wirtualnie. Następnie spotkał się z pracownikami Ambasady RP w Waszyngtonie i ambasadorem Markiem Magierowskim, a także szefem ośrodka Atlantic Council Frederickiem Kempe. Kolejny punkt wizyty to rozmowa z byłym doradcą prezydenta USA Johnem Boltonem. Wieczorem Zbigniew Rau spotka się z przedstawicielami Polonii.

Wpływowe ośrodki analityczne

W kolejnych dniach wizyty szef polskiej dyplomacji będzie rozmawiał z przedstawicielami innych wpływowych ośrodków analitycznych. Odwiedzi też otwarte niedawno w centrum Waszyngtonu Muzeum Ofiar Komunizmu i spotka się z z przedstawicielami Rady tej instytucji. W Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych minister weźmie udział w konferencji na temat roli Polski we wspieraniu Ukrainy.

Szef polskiej dyplomacji przeprowadzi tez serię rozmów z w Kongresie. Spotka się między innymi z przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. 

Czytaj także:

Posłuchaj
00:48 11960713_1.mp3 Minister Rau rozpoczął wizytę w Waszyngtonie - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Zobacz także: Zbigniew Kuźmiuk w "24 pytaniach"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także