more_horiz
Wiadomości

"To jedna z najbardziej niebezpiecznych kolonizacji ideologicznych". Papież Franciszek o genderyźmie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 16:34
Papież Franciszek uważa, że "genderyzm jest jedną z najgroźniejszych kolonizacji ideologicznych". Przed konsekwencjami tego nurtu przestrzegł w rozmowie z argentyńskim dziennikiem "La Nacion".
Papież Franciszek: genderyzm, to jedna z najgroźniejszych kolonizacji ideologicznych.
Papież Franciszek: genderyzm, to jedna z najgroźniejszych kolonizacji ideologicznych.Foto: Shutterstock/giulio napolitano

Zagadnienia ideologiczne stanowią jeden z najważniejszych tematów wywiadu przeprowadzonego przez gazetę z Buenos Aires z okazji 10. rocznicy wyboru kardynała Jorge Bergoglio na tron papieski.

"Jedna z najbardziej niebezpiecznych kolonizacji ideologicznych"

- Ideologia gender jest obecnie jedną z najbardziej niebezpiecznych kolonizacji ideologicznych. Wychodzi bowiem poza sferę seksualną - powiedział Franciszek zaznaczając, że odróżnia on zawsze "pracę duszpasterską z osobami o odmiennej orientacji seksualnej od ideologii gender".

Wyjaśnił, że niebezpieczeństwo genderyzmu polega na rozmywaniu różnic. Wskazał, że właśnie na "napięciu różnic" polega bogactwo mężczyzn i kobiet oraz całej ludzkości.

- To właśnie poprzez napięcie różnic należy wzrastać (…), tymczasem genderyzm rozcieńcza te różnice i czyni świat takim samym, tępym, wszystko takim samym - powiedział Franciszek.

"Sprzeczne z ludzkim powołaniem"

W ocenie papieża rozmywanie różnic między płciami jest "sprzeczne z ludzkim powołaniem", zaś "niektórzy trochę naiwni ludzie wierzą, że genderyzm jest drogą postępu".

- Nie odróżniają oni szacunku dla różnorodności seksualnej czy różnych opcji seksualnych od tego, co jest antropologią genderyzmu, który jest niezwykle niebezpieczny, gdyż likwiduje różnice, a przez to unieważnia człowieczeństwo i jego bogactwo, zarówno osobiste, kulturowe, jak i społeczne - podsumował papież Franciszek.

Czytaj także:

***

PAP/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także