more_horiz
Wiadomości

"Udowadniają, że zwycięstwo Ukrainy z pewnością nastąpi". Zełenski odwiedził żołnierzy walczących na froncie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 15:21
Rozmawiałem z dowódcami brygad wykonujących zadania bojowe na jednym z najgorętszych odcinków frontu - powiadomił Wołodymyr Zełenski w komunikacie na Facebooku. Prezydent Ukrainy odwiedził żołnierzy walczących z rosyjskimi wojskami w okolicach Kupiańska i Łymanu na wschodzie kraju.
Prezydent Zełenski odwiedził żołnierzy walczących na kierunkach kupiańskim i łymańskim
Prezydent Zełenski odwiedził żołnierzy walczących na kierunkach kupiańskim i łymańskimFoto: Twitter/ZelenskyyUa

W spotkaniu z Zełenskim uczestniczyli oficerowie m.in. sił powietrznodesantowych i Obrony Terytorialnej.

"Każda nasza brygada i każdy żołnierz, który niszczy okupantów udowadniają każdym swoim krokiem naprzód, że zwycięstwo Ukrainy z pewnością nastąpi" - napisał prezydent.

Walki na Ukrainie

Miasteczka Kupiańsk w obwodzie charkowskim i Łyman na północy obwodu donieckiego zostały wyzwolone przez ukraińską armię podczas kontrofensywy we wrześniu i październiku 2022 roku. W okolicach tych miejscowości od wielu miesięcy trwają intensywne walki z rosyjskimi najeźdźcami.

Pod koniec sierpnia br. rzecznik Wschodniego Ugrupowania Wojsk Ukrainy Illa Jewłasz informował, że wróg skoncentrował na kierunkach kupiańskim i łymańskim około 100 tys. żołnierzy.

Sytuacja na froncie

Sztab generalny ukraińskiej armii poinformował, że w ciągu ostatniej doby doszło na froncie do 35 starć zbrojnych. Wojska ukraińskie przeprowadziły 11 uderzeń na rejony ześrodkowania sił rosyjskich, a także na system obrony przeciwlotniczej. Pododdziały wojsk rakietowych ostrzelały dwa rejony ześrodkowania rosyjskich wojsk, a także punkt dowodzenia, dwie stacje radarowe i cztery stanowiska artylerii.

Zobacz także w TVP Info: „Alarm!”. Rowerem wzdłuż linii frontu [WIDEO]

Według komunikatu sztabu, siły ukraińskie kontynuują operacje ofensywne na kierunku melitopolskim i bachmuckim, zadając straty wojskom rosyjskim. Armia rosyjska przeprowadziła osiem ataków rakietowych, 47 ataków lotniczych i 27 ostrzałów rakietami niekierowanymi na pozycja ukraińskich wojsk i miejscowości. Rosjanie użyli też siedmiu dronów typu Szahed. Cztery z nich zostały zestrzelone, jednak wskutek ataków byli zabici i ranni wśród ludności cywilnej.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także