Mateusz Morawiecki: Europa albo wybierze bezpieczeństwo, albo masową, nielegalną imigrację

W piątek premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "Europa albo wybierze bezpieczeństwo, albo masową, nielegalną imigrację". - Partia Donalda Tuska w PE zgodziła się na przyjęcie paktu migracyjnego, rząd PiS stawia twarde weto tej polityce - wskazał.

2023-10-06, 12:14

Mateusz Morawiecki: Europa albo wybierze bezpieczeństwo, albo masową, nielegalną imigrację
Premier: Europa albo wybierze bezpieczeństwo, albo masową, nielegalną imigrację.Foto: Sinonimas/ Shutterstock/Fb Mateusz Morawiecki

"Europa stoi dziś przed zasadniczym wyborem - albo wybierze bezpieczeństwo, albo masową, nielegalną imigrację" - napisał szef rządu na Facebooku. Jak podkreślił, rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze stał na jednym stanowisku: stop nielegalnej imigracji.

"PiS stawia VETO"

"Partia Donalda Tuska w PE zgodziła się na przyjęcie paktu migracyjnego. W Brukseli mówią jedno, a w Polsce drugie. Nie można im ufać ani uznawać za poważnych partnerów" - przekazał.

Jak zaznaczył Morawiecki, "PiS stawia VETO tej polityce". "Nie zgodzimy się na przymusową relokację! Jesteśmy konsekwentni, przewidywalni i odpowiedzialni. Zawsze będziemy bronić bezpieczeństwa Polski i polskich rodzin!" - oświadczył premier.

Czytaj także na tvp.info: Pakt migracyjny, Unia Europejska. Premier Morawiecki: Bezpieczeństwo albo masowa, nielegalna migracja w Europie

REKLAMA

Szczyt w Grenadzie

W piątek premier Morawiecki bierze udział w nieformalnym posiedzeniu Rady Europejskiej w hiszpańskiej Grenadzie - jednym z tematów mają być proponowana rozwiązania dot. migracji na teren Unii Europejskiej, do tej sprawy nawiązał szef polskiego rządu w oświadczeniu dla prasy w piątek rano.

- Na piątkowym posiedzeniu Rady Europejskiej powiem, że Polska zdecydowanie odrzuca rozwiązania ws. migracji, ze względu na bezpieczeństwo. Chcemy spokoju, bezpieczeństwa i przewidywalności - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem Rady Europejskiej.

Czytaj także:

W środę w Brukseli, na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy UE, przyjęto ostatni element paktu migracyjno-azylowego. Polska i Węgry były przeciw. Wstrzymały się od głosu Słowacja, Czechy i Austria.

Chodzi o tzw. rozporządzenie kryzysowe. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem nowych przepisów. W środę podczas sesji plenarnej PE w Strasburgu odbywała się również debata pt. "Potrzeba szybkiego przyjęcia pakietu w sprawie azylu i migracji".

ZOBACZ TAKŻE: UE chce relokacji migrantów. Szef MON: to samobójstwo, ta polityka musi zakończyć się klęską

PAP/IAR/jb

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej