Zamiast śniegu rozsypano bawełnę. Atrakcja turystyczna zamknięta po skargach turystów

Właściciele "Śnieżnej Wioski" w południowo-zachodnich Chinach zamknęli obiekt po lawinie skarg zawiedzionych turystów, którzy zamiast malowniczej zimowej scenerii, obiecywanej na zdjęciach, zastali połacie bawełny.

2025-02-18, 13:46

Zamiast śniegu rozsypano bawełnę. Atrakcja turystyczna zamknięta po skargach turystów
W "Śnieżnej wiosce" miał być śnieg, była bawełna. Oburzeni turyści składają skargi, obiekt zamknięto.Foto: shutterstock.com/x.com

W chińskiej "Śnieżnej Wiosce" zamiast śniegu bawełna. Obiekt zamknięto po skargach turystów

Otwarta pod koniec stycznia atrakcja turystyczna na przedmieściach Chengdu w prowincji Syczuan na południowym zachodzie Chin znalazła się w centrum uwagi po tym, gdy odwiedzający zaczęli skarżyć się w mediach społecznościowych, że "śnieg", pokrywający dachy domków i leśne ścieżki, był w rzeczywistości bawełną zmieszaną z wodą z mydłem.

Zarząd "Śnieżnej Wioski" wystosował "szczere przeprosiny", w których za brak prawdziwego białego puchu obwiniono ocieplenie klimatu. Aby stworzyć "śnieżną" atmosferę, do wioski turystycznej zakupiono bawełnę do wykonania śniegu, [...] ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Wywarło to bardzo złe wrażenie na turystach, którzy przyjechali odwiedzić wioskę - napisano w oświadczeniu. Cytowana przez dziennik "South China Morning Post" pracownica wioski dodała: "czekaliśmy na nadejście śniegu, ale niestety pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem".

"To ma być śnieg? Czuję się oszukany", "Myślę, że moja inteligencja została obrażona" - komentowali turyści w nagraniach wideo opublikowanych w mediach społecznościowych.

Wprowadzanie turystów w błąd nie należy do rzadkości w Chinach

W ubiegłym roku fala krytyki spłynęła na zarząd parku krajobrazowego w prowincji Henan w centrum kraju po tym, gdy okazało się, że woda była doprowadzana do słynnego wodospadu przez wielką rurę. Wówczas również tłumaczono, że jest to "wsparcie" natury w porze suchej.

REKLAMA

Plagą stało się także podstawienie zwierząt, aby udawały bardziej atrakcyjne gatunki w celu przyciągnięcia turystów. W ciągu ostatnich lat ujawniono wiele przypadków przemalowania psów na pandy, czy osłów na zebry.

Czytaj także:

Źródło: PAP/mg/kor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej