more_horiz
Wiadomości

Ostatnie publiczne zdjęcie królowej Elżbiety II. Pamiątka z pierwszego spotkania z premier Liz Truss

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 13:45
Jak przypominają media, ostatnim zdjęciem przedstawiającym zmarłą królową Wielkiej Brytanii podczas wypełniania obowiązków była fotografia z wtorku, na której Elżbieta II przyjmowała nową premier kraju Liz Truss.
Ostatnim publicznym zdjęciem Elżbiety II jest fotografia z pierwszego spotkania z premier Liz Truss
Ostatnim publicznym zdjęciem Elżbiety II jest fotografia z pierwszego spotkania z premier Liz TrussFoto: Andrew Milligan / POOL

"Zdjęcie przedstawia monarchę służącą swojemu krajowi do samego końca" - napisał dziennik "The New York Post". Tradycyjna ceremonia zaprzysiężenia odbyła się na zamku Balmoral w Szkocji, a nie jak zazwyczaj w Pałacu Buckingham w Londynie. Powodem był stan zdrowia królowej.

"Zdjęcia pokazują, jak królowa wytrwale wykonuje swoje obowiązki, mimo że wydaje się słaba i odczuwa znaczny ból" - skomentowała amerykańska gazeta.

Nie żyje królowa Elżbieta II

O śmierci Elżbiety II poinformował w czwartek Pałac Buckingham. Królowa odeszła w wieku 96 lat. Była najdłużej panującym monarchą w historii Zjednoczonego Królestwa. W 2015 roku pobiła rekord królowej Wiktorii, swojej praprababki. Nowym królem został syn Elżbiety II, Karol.

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani wiadomością, która nadeszła właśnie z Balmoral - powiedziała brytyjska premier Liz Truss. - Śmierć jej wysokości jest szokiem dla całego kraju i dla świata. Królowa Elżbieta II była skałą, na jakiej zbudowano nasz kraj. Za jej panowania rozwinął się i kwitł. Brytania jest dziś wielkim krajem właśnie dzięki niej - powiedziała szefowa rządu. Liz Truss była piętnastą premier za panowania Elżbiety II. 

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także