more_horiz
Wiadomości

Ukraina wymienia jeńców z Rosją. Do tej pory z niewoli wróciło ponad 800 osób

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 21:43
Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar, cytowana w sobotę przez portal Suspilne poinformowała, że "Ukraina przeprowadziła do tej pory 24 wymiany jeńców wojennych z Rosją, z niewoli wróciło 808 osób".
Władze: z rosyjskiej niewoli dotychczas powróciło ponad 800 jeńców wojennych (zdj. ilustracyjne)
Władze: z rosyjskiej niewoli dotychczas powróciło ponad 800 jeńców wojennych (zdj. ilustracyjne)Foto: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Wiceminister przekazała, że sztab ds. jeńców opracował łącznie ponad 6 tys. zapytań o "status osoby". To pytania od osób poszukujących swoich zaginionych walczących bliskich.

O ostatniej wymianie jeńców, w ramach której do domów wróciło sześcioro Ukraińców, poinformowano w czwartek.

Ofensywa wojsk ukraińskich

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że ukraińska flaga już jest w Łymanie w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Jeszcze trwają tam walki.

Szef państwa podkreślił, że w ostatnim tygodniu "zrobiło się więcej ukraińskich flag w Donbasie". - A za tydzień będzie ich jeszcze więcej - zapewnił.

- A co wtedy z pseudoreferendum? To co, są jakieś dwa obwody donieckie? Dwie miejscowości Jampil w obwodzie donieckim? Czy dwie miejscowości Torske? Ukraiński ruch będzie kontynuowany - zaznaczył przywódca, odnosząc się do wyzwolonych przez ukraińskie siły miejscowości.

- Ukraińska flaga już jest w Łymanie w obwodzie donieckim, jeszcze trwają tam działania zbrojne, ale nie ma tam już ani śladu po jakimś tam pseudoreferendum - oświadczył prezydent w wieczornej odezwie do narodu.

- Dla Ukrainy jest to logiczne, a Rosja będzie miała coraz więcej takich "niezgodności" - dodał.

Czytaj także:

dz/PAP

Zobacz także

Zobacz także