more_horiz
Wiadomości

Mediolan: wielka retrospektywa Maxa Ernsta. Pierwsze takie wydarzenie we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 02:49
Dziś wieczorem w Mediolanie w Pałacu Królewskim otwarta zostanie wielka wystawa poświęcona dziełom i życiu Maxa Ernsta, jednego z czołowych artystów surrealizmu. To pierwsza retrospektywa twórczości niemieckiego artysty we Włoszech.
Wystawa prac Maxa Ernsta w Londnie, 2018 r.
Wystawa prac Maxa Ernsta w Londnie, 2018 r.Foto: Stephen Chung / Zuma Press / Forum

Będzie można obejrzeć ponad 400 dzieł Ernsta, w tym obrazy, rzeźby, kolaże, fotografie, ilustracje książkowe, a nawet biżuterię. Pomieszczone zostały w 9 salach tematycznych z zachowaniem chronologii. Wystawę otwiera obraz olejny "Król Edyp", namalowany 100 lat temu, a zamyka "Portret przodka", który artysta stworzył w 1974 roku, dwa lata przed śmiercią w Paryżu.

Dzieła sprowadzono z najsłynniejszych galerii i muzeów świata: między innymi galerii Tate w Londynie, centrum Pompidou w Paryżu, Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, a także muzeów w Berlinie, Madrycie i Bazylei. Wystawę można oglądać do 26 lutego.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 4 października do 26 lutego 2023 roku. Szczegóły wystawy dostępne są na stronie Pałacu Królewskiego w Mediolanie: https://www.palazzorealemilano.it/en.

Posłuchaj
00:55 11974194_1.mp3 Mediolan: wielka retrospektywa Maxa Ernst (Piotr Kowalczuk/IAR)

Czytaj także:

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także