more_horiz
Wiadomości

Papież odniósł się do rosyjskich ataków. "Noszę w sercu cierpienia Ukraińców"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 11:03
Papież wyraził współczucie mieszkańcom ukraińskich miast bombardowanych przez Rosję. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej na placu świętego Piotra. O szczegółach korespondent IAR, Piotr Kowalczuk.
Papież współczuje bombardowanym przez Rosję Ukraińcom
Papież współczuje bombardowanym przez Rosję UkraińcomFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież powiedział, że nosi w sercu cierpienia Ukraińców, szczególnie ofiar ostatnich bombardowań.

- W tych dniach moje serce jest zawsze zwrócone ku narodowi ukraińskiemu, zwłaszcza mieszkańcom miejsc, nękanych bombardowaniami. Noszę w sobie ich ból i za wstawiennictwem Świętej Matki Bożej przedstawiam go w modlitwie do Pana Boga - podkreślił Franciszek.

"Niech duch przemieni serca"

- On zawsze słucha wołania ubogich, którzy go błagają. Niech jego duch przemieni serca tych, w których rękach znajdują się losy wojny, aby zakończyła się przemoc i można było odbudować pokojową koegzystencję w sprawiedliwości - dodał.

Papież kontynuował serię katechez poświęconych rozeznaniu. Powiedział, że poprzez dialog z Bogiem rozumiemy, czego naprawdę pragniemy. Zauważył, że w dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani tysiącami propozycji i projektów, co powoduje rozproszenie uwagi. Franciszek dodał, że dlatego wiele osób cierpi, bo nie potrafi rozpoznać swych najgłębszych pragnień.

Posłuchaj
00:56 11989104_1.mp3 Papież współczuje bombardowanym przez Rosję Ukraińcom - relacja Piotra Kowlaczuka (IAR)

 Czytaj także:

IAR/PAP/es

Zobacz także

Zobacz także