more_horiz
Wiadomości

Afera korupcyjna w PE. Beata Szydło: trzeba zbadać wpływy Rosji w UE

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 21:52
- Przy okazji afery korupcyjnej trzeba zbadać wpływy Rosji w Unii Europejskiej - uważa była premier Beata Szydło. Europoseł PiS-u mówiła o tym na wspólnym posiedzeniu specjalnej komisji do spraw ingerencji zewnętrznych, komisji spraw zagranicznych oraz podkomisji bezpieczeństwa i obrony - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Była premier Beata Szydło podkreśliła, że mówiąc o aferze korupcyjnej w PE nie można nie dostrzegać, że w podobny sposób działają też inne kraje, na przykład Rosja
Była premier Beata Szydło podkreśliła, że mówiąc o aferze korupcyjnej w PE nie można nie dostrzegać, że w podobny sposób działają też inne kraje, na przykład RosjaFoto: ECR Group/Twitter

Spotkanie poświęcone było aferze korupcyjnej, która wstrząsnęła Parlamentem Europejskim. Chodzi o kupowanie wpływów przez Katar i Maroko.

Afera korupcyjna w PE. Co z działaniami Rosji?

Była premier podkreśliła, że mówiąc o tej aferze, nie można nie dostrzegać, że w podobny sposób działają też inne kraje, na przykład Rosja.

- Szczególnie teraz, kiedy trwa wojna na Ukrainie, widać, że Rosja osiąga i osiągała swoje cele również poprzez ingerencję w to, co działo się w Unii Europejskiej. Przecież Rosjanie nie kryli się właściwie z listą płac, na której byli zatrudnieni prominentni politycy łącznie z byłym kanclerzem Niemiec i realizacja interesów rosyjskich była akceptowana przez Parlament Europejski i przez Unię Europejską - powiedziała Beata Szydło.

Europoseł podkreślała, że afera korupcyjna musi być dogłębnie wyjaśniona. Zaznaczyła też, że jest wiele pytań: jaka była skala tej afery, kto za nią stał, ile osób i instytucji było zaangażowanych oraz czy ten proceder dotyczył tylko Parlamentu Europejskiego, czy też innych unijnych instytucji.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:28 Szydło IAR.mp3 Była premier Beata Szydło podkreśliła, że mówiąc o tej aferze nie można nie dostrzegać, że w podobny sposób działają też inne kraje, na przykład Rosja (IAR)

IAR/jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także