more_horiz
Wiadomości

Tureccy ratownicy wydobyli spod gruzów 17-letnią dziewczynę. Spędziła tam 28 godzin

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 20:33
Portal Daily Sabah poinformował, że turecka ekipa ratownicza wydobyła 17-letnią dziewczynę, która spędziła 28 godzin pod gruzami ośmiopiętrowego bloku.
Turecka ekipa ratownicza wydobyła spod gruzów 17-letnią dziewczynę
Turecka ekipa ratownicza wydobyła spod gruzów 17-letnią dziewczynęFoto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

17-letnia Dilara Aktas została odnaleziona w rumowisku ośmiopiętrowego budynku w Kahramanmaras na południu Turcji. Ekipa poszukiwawcza usłyszała dobiegający spod gruzów głos dziewczyny. Osiem godzin zajęło usunięcie rozwalin wokół niej. Nastolatkę przetransportowano do szpitala. Miejscowe władze poinformowały, że reszta jej rodziny nadal jest uwięziona pod gruzami - informuje Daily Sabah.

Polscy ratownicy

W poszukiwaniach ocalałych uczestniczą także Polacy. Grupa poszukiwawczo-ratownicza polskich strażaków HUSAR Poland wylądowała w nocy w tureckim Gaziantep. Ratownicy poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami rozpoczęli we wtorek po południu w mieście Besni. Po godz. 15.20 komendant główny poinformował, że polscy ratownicy uratowali pierwszego człowieka. Przed godz. 18 przekazał, że udało się wydobyć kolejną żywą osobę.

Według ostatnich danych w wyniku poniedziałkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,7 i następujących po nim wstrząsów wtórnych w Turcji i Syrii zginęło ponad 5 tys. osób. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił wprowadzenie trzymiesięcznego stanu wyjątkowego w 10 prowincjach kraju doświadczonych przez trzęsienie ziemi.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także