more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Polscy strażacy wydobyli kolejne żywe osoby spod gruzów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 00:37
Strażakom w Turcji udało się wydobyć spod gruzów kolejne pięć żywych osób - 17-latkę i 4-osobową rodzinę. Łącznie to już 8 uratowanych - poinformowała Państwowa Straż Pożarna.
Trzęsienie ziemi w Turcji. Polscy strażacy wydobyli kolejne żywe osoby
Trzęsienie ziemi w Turcji. Polscy strażacy wydobyli kolejne żywe osobyFoto: PAP/EPA/SEDAT SUNA; twitter.com/@KGPSP

"Ewakuowano kolejne żywe osoby! 17-latkę i 4-osobową rodzinę (rodzice i dwójka dzieci). Dotychczas HUSAR Poland wydobyła 8 żywych osób" - poinformowała na Twitterze Państwowa Straż Pożarna.

Polska grupa poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami rozpoczęła we wtorek po południu.

Po godz. 15 komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak poinformował, że polscy ratownicy uratowali pierwszą osobę, a przed godz. 18 - kolejną. Po godz. 19.00 komendant przekazał na Twitterze, że uratowano trzecią osobę.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Polska grupa HUSAR w akcji

Polska grupa HUSAR Poland w Turcji wylądowała w nocy z poniedziałku na wtorek. Tworzy ją 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i osiem wyszkolonych psów. Z grupą pojechało pięciu członków Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej (anestezjolog, pielęgniarz i trzech ratowników medycznych).

Trzęsienie ziemi o sile 7,7 w skali Richtera wstrząsnęło w poniedziałek wczesnym rankiem obszarem na pograniczu Turcji i Syrii. Kolejne wstrząsy o sile 7,5 stopnia wystąpiły ponownie na tym samym obszarze w południe.

Posłuchaj
00:59 12188662_2.mp3 Pierwsze godziny polskiej pomocy w Turcji - relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi obecnie ponad 7800 - podała agencja AFP.

Czytaj także:


PAP/IAR/pb

Zobacz także

Zobacz także