more_horiz
Wiadomości

Rozmowa premierów Polski, Czech i Włoch. Temat: wsparcie dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:10
Przebywający w Brukseli szefowie rządów Polski, Czech i Włoch - Mateusz Morawiecki - Petr Fiala i Giorgia Meloni - rozmawiali nt. wielowymiarowego wsparcia dla Ukrainy - poinformowała KPRM.
Bruksela: Ukraina tematem rozmów premierów Polski, Czech i Włoch
Bruksela: Ukraina tematem rozmów premierów Polski, Czech i WłochFoto: Mikołaj Zawiślak/KPRM

Mateusz MorawieckiPetr FialaGiorgia Meloni biorą udział w nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej. Jego gościem specjalnym jest ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

To kolejne polsko-czesko-włoskie spotkanie na marginesie europejskich szczytów w Brukseli. Szefowie rządów w Warszawie, Pradze i Rzymie wywodzą się z ugrupowań należących do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Premier Morawiecki: tematem numer jeden w Brukseli jest wciąż wojna na Ukrainie

Wcześniej Mateusz Morawiecki mówił dziennikarzom, że rozmowy przywódców w Brukseli będą dotyczyć m.in tego "w jaki sposób wsparcie militarne, wojskowe i humanitarne może pomóc Ukrainie w jej drodze do zwycięstwa". - Na tej drodze ważny jest teraz pakiet - kolejny pakiet sankcji, który będzie wynegocjowany w ciągu najbliższych mam nadzieję dwóch tygodni. Tutaj nie może dochodzić do rozszczelnienia poprzednich pakietów - podkreślał szef polskiego rządu.

Posłuchaj
00:52 12191702_1.mp3 Premier Morawiecki o myśliwcach dla Ukrainy: jeśli będzie taka decyzja, to tylko w ramach NATO. Relacja Karola Darmorosa (IAR) 

Czytaj również:

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Leopardy dla Ukrainy. Fogiel: trzeba wywierać presję, żeby czołgi nie były przekazywane jedynie na papierze

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także