more_horiz
Wiadomości

"Rosjanie ponoszą wielkie straty". Gen. Milley o sytuacji na froncie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 08:00
Do walk o Bachmut Rosjanie rzucili prawie 6 tys. najemników z Grupy Wagnera. Poinformował o tym gen Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskich sił zbrojnych, dodając, że rosyjskie wojska ponoszą "wielkie straty".
Ukraiński czołg w walce na froncie
Ukraiński czołg w walce na froncieFoto: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Według informacji gen. Milleya Rosjanie rekrutują do Grupy Wagnera kolejnych 20 lub 30 tys. bojowników, wielu z nich to kryminaliści z zakładów karnych.

Gen. Milley dodał, że w walkach o Bachmut Rosjanie ponoszą wielkie straty w ludziach. - Ukraińcy bardzo skutecznie się bronią, Rosjanie ponoszą tego wielkie koszty. W ciągu ostatnich 20 - 21 dni Rosjanie nie zrobili żadnych postępów w Bachmucie i okolicach. To rzeź Rosjan. Ukraińcy walczą bardzo, bardzo dobrze - powiedział generał Mark Milley.

Odparcie kolejnych ataków

Sztab generalny ukraińskiej armii informuje, że ostatniej doby obrońcy kraju odparli w rejonie Bachmutu ok. 30 rosyjskich ataków.

Grupa Wagnera to znana z wyjątkowej brutalności prywatna armia, kierowana i finansowana przez rosyjskiego biznesmena Jewgienija Prigożyna. Najemnicy są werbowani spośród kryminalistów w rosyjskich zakładach karnych.

Zobacz także:

pg,IAR

Zobacz także

Zobacz także