more_horiz
Wiadomości

"Działania szturmowe bez wsparcia techniki". Przedstawiciel ukraińskiej armii o atakach Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 13:47
W niedzielę przedstawiciel armii ukraińskiej Ołeksij Dmytraszkiwski powiedział, że "wojska Rosji na kierunku donieckim wycofały się z niektórych pozycji". Inny rzecznik armii Serhij Czerewaty powiedział, że Rosjanie aktywizują się na kierunku łymanskim i kupiańskim.
Armia: Rosjanie nieco się cofnęli na kierunku donieckim, aktywizują się pod Kupiańskiem.
Armia: Rosjanie nieco się cofnęli na kierunku donieckim, aktywizują się pod Kupiańskiem.Foto: FB/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Rosjanie wycofali się z niektórych pozycji na kierunku donieckim i teraz armia ukraińska przygotowuje pozycje w celu prowadzenia działań obronnych - powiedział Dmytraszkiwski, przedstawiciel wojskowych służb prasowych Ukrainy.

"Działania szturmowe bez wsparcia techniki"

Zastrzegł jednak, że Rosjanie wciąż prowadzą działania szturmowe w rejonie Awdijiwki, Marjinki i Karliwki. W nocy przeprowadzili dziesięć ataków. - Wszystkie działania szturmowe wroga odbyły się bez wsparcia techniki, tylko w jednym wypadku wróg użył dwóch czołgów - powiedział Dmytraszkiwski.

Poinformował także, że na południu kraju, na kierunku zaporoskim Rosjanie prowadzą prace fortyfikacyjne.

"Oddziały ukraińskie zatrzymały próby postępów rosyjskich"

Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk armii ukraińskiej Serhij Czerewaty powiedział ze swej strony, że Rosjanie aktywizują się na kierunku łymanskim i kupiańskim (przy granicy obwodów charkowskiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy). Zapewnił, że oddziały ukraińskie zatrzymały próby postępów rosyjskich w tym rejonie.

Wypowiedzi przedstawicieli armii przekazał portal ZN.UA. Czerewaty mówił wcześniej, że na kierunku łymanskim i kupiańskim Rosjanie stosują inną taktykę niż podczas szturmu Bachmutu (obwód doniecki), w większym stopniu używając sprzętu opancerzonego.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Raport Sztabu Generalnego Ukrainy


PAP/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także