more_horiz
Wiadomości

Wejście partyzantów na teren Rosji. Ekspert: to policzek dla FSB i Putina

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 11:27
Wejście partyzantów na teren Rosji, to policzek dla Władimira Putina - ocenił wydarzenia ostatnich 24 godzin rosyjski ekspert wojskowy Jurij Fiodorow.
Wejście partyzantów na teren Rosji. Ekspert: to policzek dla FSB i Putina
Wejście partyzantów na teren Rosji. Ekspert: to policzek dla FSB i PutinaFoto: shutterstock.com/Serhiy Morgunov

W poniedziałek dwa oddziały rosyjskich ochotników walczących po stronie Ukrainy zaatakowały wsie w obwodzie biełgorodzkim. Partyzanci przekazali, że prowadzą działania mające doprowadzić do upadku reżimu Władimira Putina.
 

W ocenie rosyjskiego eksperta wojskowego Jurija Fiodorowa, atak partyzantów obalił kolejny kremlowski mit o potędze putinowskiej armii i służb specjalnych. - Na teren Rosji weszli żołnierze, uzbrojeni ludzie, z którymi służby nie mogą sobie poradzić. To oczywisty skandal, to policzek dla FSB, innych służb i osobiście dla Putina - stwierdził w rozmowie z Radiem Svoboda Jurij Fiodorow.

Rosyjski ekspert wojskowy podkreślił, że partyzanci zaatakowali rejon, w którym znajdują się magazyny broni jądrowej, co dodatkowo uderza w wizerunek kremlowskiego reżimu.

Posłuchaj
00:55 buszko.mp3 Akcje wojskowe w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim zdaniem ekspertów obnażają słabość Rosjan. O szczegółach Paweł Buszko/IAR 

Czytaj także:

Zobacz także: Maciej Wąsik o istocie zabezpieczenia granicy

IAR/łs

Zobacz także

Zobacz także