more_horiz
Wiadomości

Ukraińcy uderzyli w rosyjską bazę w Sewastopolu? "Słychać wybuchy i karetki pogotowia"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 02:55
W Sewastopolu na okupowanym przez Rosję Krymie słychać było w niedzielę wieczorem kilka eksplozji. Jak pisze portal Ukraińska Prawda - powołując się na źródła - wybuchy to efekt działań wywiadu wojskowego (HUR) i marynarki wojennej Ukrainy.
W Sewastopolu na okupowanym przez Rosjan Krymie słychać było wybuchy. Media informują, że to zaplanowana akcja ukraińskiego wywiadu i marynarki wojennej
W Sewastopolu na okupowanym przez Rosjan Krymie słychać było wybuchy. Media informują, że to zaplanowana akcja ukraińskiego wywiadu i marynarki wojennejFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Do wybuchów miało dojść w pobliżu skalistego przylądka Fiolent. W okolicy słychać było odgłosy karetek pogotowia jadących w tym kierunku. W tym miejscu - według mediów - rozlokowane są rosyjskie jednostki wywiadu radioelektronicznego i obrony przeciwlotniczej.

Ukraiński wywiad i marynarka uderzają w rosyjskie bazy na Krymie

"Trwają planowe działania HUR i marynarki wojennej" - przekazało źródło, na które powołuje się Ukraińska Prawda.

Rosjanie informują natomiast o zestrzeleniu trzech ukraińskich dronów nad południowo-zachodnią częścią Krymu, a także o wstrzymaniu ruchu kołowego na Moście Krymskim.

Okupanci odpowiedzieli atakiem dronami

Jednocześnie ukraińskie siły powietrzne ostrzegły w niedzielę wieczorem przed grupami dronów bojowych wystrzelonych w kierunku Ukrainy z okupowanego Krymu. Później pojawiła się informacja o działaniach obrony przeciwlotniczej w obwodzie mikołajowskim na południu kraju.

Sewastopol jest ważnym portem wojennym na Morzu Czarnym, stanowi bazę rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Od 2014 roku jest okupowany przez Rosję.

Czytaj również:

IAR/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także