more_horiz
Wiadomości

Ambasador Ukrainy o polsko-ukraińskich relacjach: spór zbożowy nie wpłynie na nasze stosunki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 03:30
Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz uważa, że spór między obydwoma krajami dotyczący ograniczeń na ukraińskie produkty rolne nie będzie miał wpływu na stosunki dwustronne, a strony są gotowe go rozwiązać. Ambasador mówił o tym w wywiadzie dla Ukraińskiego Radia, a jego słowa cytuje portal Ukraińska Prawda.
Ambasador Ukrainy w Polsce: spór zbożowy nie wpłynie na stosunki Kijowa i Warszawy.
Ambasador Ukrainy w Polsce: spór zbożowy nie wpłynie na stosunki Kijowa i Warszawy.Foto: Shutterstock.com

- Nie ma nic, co mogłoby zakłócić lub podważyć mocny fundament naszej przyjaźni i braterstwa z Polską, bo na straży tych stosunków stoją społeczeństwa polskie i ukraińskie - powiedział Wasyl Zwarycz.

Stosunki polsko-ukraińskie

Te dyskusje, które obecnie toczą się w sferze gospodarczej, to tylko niewielka część tego, co dzieje się w stosunkach między Ukrainą a Polską. A zdecydowana większość spraw naprawdę rozwija się bardzo pozytywnie - powiedział ukraiński ambasador.

Jego zdaniem rozwiązanie sporu zbożowego wymaga przede wszystkim dobrej woli do konstruktywnego dialogu. Wasyl Zwarycz uważa, że zarówno Ukraina, jak i Polska ją posiadają i przypomina przy tym ostatnią rozmowę ministrów rolnictwa obu krajów.

Czytaj także na i.pl: Nawet 300 tys. bochenków chleba z technicznego zboża z Ukrainy może krążyć po polskich sklepach. Czym grozi zjedzenie?

- Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia i temat ukraińskiego zboża nas nie podzieli. A my będziemy jedynie współpracować, aby wypracować wspólny mechanizm działania dziś i w przyszłości - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również: Rafał Bochenek w Programie 1 Polskiego Radia

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także