more_horiz
Wiadomości

Ferie w Polsce czy za granicą? Sprawdź aktualne ceny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:36
Decydujesz się na wyjazd w góry w ostatniej chwili? Wiemy, gdzie jeszcze znajdziesz wolne miejsca noclegowe. Sprawdź ile kosztuje wyjazd na narty.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

Wisła

Do końca styczna 2019 roku bez problemu znajdziemy miejsca noclegowe w Wiśle. – Wisła będzie najbardziej oblegana, kiedy ferie rozpoczną dzieci z województwa mazowieckiego, czyli od 28 stycznia do 10 lutego – informuje w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Informacja Turystyczna w Wiśle.

Koszt noclegów waha się w granicy od 35 – 200 złotych za dobę dla jednej osoby. Uwaga! Aby skorzystać z niektórych ofert noclegowych trzeba czasami wykupić minimum 5 noclegów.

Za całodniowy karnet na stoku narciarskim zapłacimy około 95 zł za dzień. Przy wykupieniu kilkudniowego karnetu możemy liczyć na dobrą zniżkę.

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe): narty/snowborad 35-40 zł, buty narciarskie: 20 zł, odzież (kurtka + spodnie): 20 zł

Instruktor (godzina): ok. 90 zł

Krynica Górska

W Krynicy Górskiej również nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsc noclegowych, średnio za dobę zapłacimy od 40 – 500 złotych.

Ceny za ''skipass'' w Szklarskiej Porębie zaczynają się od 95 złotych za dzień.

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe): narty/snowboard 35 zł, buty: 25-35 zł

Instruktor (godzina): ok. 100 zł

Karpacz

Zastanawiasz się nad wyjazdem do Karpacza? Warto się pospieszyć. – W Karpaczu zostało tylko kilka pojedynczych miejsc w 11 obiektach – podaje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Informacja Turystyczna w Karpaczu. W szczycie zimowego sezonu najtańszy nocleg (np. w hostelu) dla osoby dorosłej to koszt 40-50 złotych za dobę. Ceny noclegów w lepszych warunkach zaczynają się od stu złotych w górę. W najlepszych, najlepiej zlokalizowanych hotelach możemy wydać nawet blisko 500 złotych.

W Karpaczu dzienny bilet na wyciąg kosztuje od 90 złotych.

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe): narty/snowboard 35 zł, buty narciarskie 25 zł

Instruktor (godzina): od 80 zł

Taniej w Polsce czy za granicą?

To pytanie pada właściwie przez cały rok: czy wypoczynek w Polsce jest droższy niż za granicą? Przedstawiamy średnie ceny za dzienny pobyt w zagranicznych górskich kurortach.

Włochy

Ceny noclegów za jedna osobę w Alpach Włoskich zaczynają się od  120 zł za dobę, przy czym te najtańsze prezentują się na zdjęciach bardzo kiepsko. Za noc w trzygwiazdkowym hotelu zapłacimy od 170 złotych. Przy rezerwacji zwrócimy uwagę na to czy dane miejsce oferuje nam w cenie wyżywienie.

Skipass (całodniowy): od 20€ - 40 €

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe):  Najtaniej jest w Folgarii i Val di Sole. Tam za komplet zawierający narty, buty i kije zapłacimy w granicach 50 – 70  € za tydzień, czyli około 30 – 70 złotych za dzień.

Instruktor (godzina): 40 € czyli około 170 złotych

Austria

Najtańsze noclegi w Alpach Austriackich w dwu lub trzygwiazdkowych hotel rozpoczynają się od 180 zł za dobę.

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe):  ceny wypożyczenia nart w Austrii są w miarę równe, bez względu na region. Za komplet wypożyczony na 6 dni w regionach Innsbruck, Brandnertal czy Dachstein zapłacić trzeba będzie ok. 120 – 130 euro za osobę czyli jakieś 70 złotych za dobę.

Instruktor (godzina): 40 € czyli około 170 złotych

Francja

Według popularnych wyszukiwarek hoteli i noclegów, doba w Alpach Francuskich zaczyna się od 220 złotych.

Wypożyczenie sprzętu (całodniowe):  za zestaw w skład, którego wchodzą podstawowe narty, kije i buty narciarskie zapłacimy od 55 € za 6 dni, czyli około 40 złotych za dzień.

Instruktor (godzina): W Alpach Francuskich instruktorzy pobierają 40 – 50 euro za godzinę, czyli ok. 200 zł

Barbara Szczypiór

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak