X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MON: służba w WOT wymaga poświęcenia i ma wielką wartość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 16:52
Blisko 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Radomiu. Uroczystość połączono z Dniem Otwartych Koszar i akcją oddawania krwi. W całym kraju w szeregach WOT służy już ponad 22 tysiące osób.
Audio
  • Radom - przysięga żołnierzy WOT - relacja Anny Orzeł (IAR)
W Radomiu przysięgę wojskową złożyło blisko 80 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT
W Radomiu przysięgę wojskową złożyło blisko 80 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OTFoto: twitter.com/@MON_GOV_PL

Nierzadko do wojska wstępują razem rodzice i dzieci, tak jak przypadku państwa Rosińskich i ich córki Dobrosławy. Najpierw dziewczyna namawiała ojca, ostatecznie przekonała matkę, a ta uznała, że rodzice powinni w takich momentach wspierać dziecko.

Żolnierze  wojsko polskie 1200.jpg
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z patentami oficerskimi. Ukończyli kurs Agrykola

We wrześniu obie przeszły 16-dniowe szkolenie. Bywało trudno, ale zdeterminowane, dotrwały do końca, by - w towarzystwie najbliższych - złożyć uroczyste ślubowanie. Dziś dołączył do nich mąż i ojciec. Teraz wszyscy zgodnie twierdzą, że wojsko jest ich przeznaczeniem.

Wiceszef MON: chętnych do wstąpienia w szeregi formacji nie brakuje

Zdaniem wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza, służba w Wojskach Obrony Terytorialnej wymaga poświęcenia i ma wielką wartość. Według polityka, godna podziwu jest umiejętność godzenia i łączenia różnych ról - członka rodziny, pracownika i żołnierza. Nie jest to łatwe, ale chętnych do wstąpienia w szeregi formacji nie brakuje.

1200_Błaszczak_PAP.jpg
Wojska Obrony Terytorialnej z nową bronią. Szef MON podpisze dokumenty

Tworzenie 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęło się dwa lata temu. Dziś tymczasową siedzibą jej dowództwa jest Warszawa. W przyszłości będzie to Radom.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 17:40
- Żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani. Budżet państwa polskiego dzięki dobrym rządom PiS jest na tyle zasobny, że możemy pozwolić sobie na takie podwyżki - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Sztabu Generalnego: Polska to regionalny lider wśród państw NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 14:39
- Polska jest postrzegana jako państwo odpowiedzialne, dojrzałe, inwestujące ogromne środki w bezpieczeństwo, ale również mające pomysł, jak to bezpieczeństwo ma być budowane - powiedział szef Sztabu Generalnego gen. broni Rajmund Andrzejczak podczas uroczystości 101. rocznicy powołania SGWP w Warszawie.
rozwiń zwiń