X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja: to był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 21:18
- Tegoroczny Marsz Niepodległości był najbezpieczniejszy od początku swojego istnienia - przekazał rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że policja uniemożliwiła dotarcie na manifestację grupie kilkunastu osób, przy których znaleziono m.in. pałki teleskopowe.
Uczestnicy Marszu Niepodległości
Uczestnicy Marszu NiepodległościFoto: PAP/Mateusz Marek

Marsz Niepodległości przeszedł stołecznymi ulicami po raz dziesiąty. Według szacunków organizatorów wzięło w nim udział 150 tys. uczestników, z kolei zgodnie z obliczeniami ratusza, było to 47 tys. osób.

"Policyjne działania wyprzedzające"

Uczestnicy przeszli Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, następnie ulicą Wybrzeże Szczecińskie między Wisłą a Stadionem Narodowym aż na błonia przy Stadionie Narodowym.

Jak poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak, "to że było bezpiecznie, to zasługa działań wyprzedzających ze strony policji. W ich ramach funkcjonariusze uniemożliwili dotarcie na marsz grupie kilkunastu osób, przy których znaleziono m.in. pałki teleskopowe".

PAP Marsz Niepodleglosci 1200.jpg
M. Manasterski o Marszu Niepodległości: to wspaniale, że ludzie się jednoczą

- Jeszcze przed rozpoczęciem zgromadzenia zatrzymaliśmy grupę kilkunastu osób, przy których zabezpieczono pałki teleskopowe, maczety, noże, toporki. Wszystkie te osoby zostały zatrzymane - podał Marczak.

Marsz Niepodległości organizowany był pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!" pochodzącym z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Jego organizatorzy podkreślali, że polska tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką.

jj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Gierej: przepychanki wokół Marszu Niepodległości są winą całej sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 19:15
- Kluczowe będzie pytanie jak rząd Prawa i Sprawiedliwości zapatruje się na marsz organizowany w poniedziałek przez narodowców - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl. O tym co może się dziać w czasie marszu 11 listopada, mówił też drugi gość, Karol Gac z dorzeczy.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSWiA: Marsz Niepodległości zabezpieczały m.in. służby specjalne

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 19:55
- Zabezpieczeniem Marszu Niepodległości zajmowały się służby podległe MSWiA wspólnie ze służbami specjalnymi, przede wszystkim ABW - poinformowało MSWiA. Jak dodano, w KSP działał specjalny sztab odpowiedzialny za koordynację ich działań.
rozwiń zwiń