X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Sebastian Gajewski: na kandydata pokroju Szymona Hołowni nie ma dziś zapotrzebowania

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 09:44
- Kandydatury pozapartyjne do wyborów prezydenckich to pieśń sprzed pięciu czy dziesięciu lat, którą śpiewali już Janusz Palikot, Paweł Kukiz czy Ryszard Petru - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gościem audycji byli również Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • 09.12.2019 Goście "Debaty Poranka" o kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich i o prawyborach w PO
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PAP/Adam Warżawa

Goście Polskiego Radia 24 rozmawiali o starcie Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Dr Sebastian Gajewski krytycznie ocenił jego kandydaturę. - Szymon Hołownia nie ma żadnych szans na prezydenturę i dobry wynik. Kandydatury pozapartyjne to jakaś pieśń sprzed pięciu czy dziesięciu lat, którą śpiewali już Janusz Palikot, Paweł Kukiz czy Ryszard Petru. Dzisiaj zapotrzebowania na Szymona Hołownię nie ma i nie będzie. Jego wizerunek nie do końca jest spójny z systemem wartości, do których się odwołuje. Reprezentuje on raczej prawicowe poglądy. Nie widzę elektoratu, który chciałby na niego zagłosować. Sądzę, że Szymona Hołownię czeka ciężkie rozczarowanie - uważa. 

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kik o Hołowni: to nie kandydat na prezydenta, a zwykły propagandysta

- Kiedy rozpocznie się kampania wyborcza, dowiemy się, kto finansuje kandydaturę Szymona Hołowni. Warto to usłyszeć, bo Szymona Hołownię może spotkać to samo co Wiosnę Roberta Biedronia, jeżeli chodzi o finanse. Było to źródłem problemów wizerunkowych Wiosny. Może to przykleić się także do Hołowni - zaznaczył. 

"Sympatyczny prowadzący"

- Inne zdanie w tej kwestii miał Michał Płociński. - Wybory prezydenckie są zupełnie innymi wyborami niż wybory parlamentarne. Po raz pierwszy dostajemy kandydata "środka". To zupełnie nowy pomysł na wybory prezydenckie i zobaczymy, czy to się sprawdzi. Mamy obecnie czas polityków-celebrytów. Szymon Hołownia jest katolickim publicystą, ale dla ludzi jest sympatycznym prowadzącym programu z TVN. Myślę, że nie ma on dużych szans. Jest to raczej budowanie siły politycznej na przyszłość, by zagrozić PO. Nie przesądzam jednak, że Szymon Hołownia nie ma żadnych szans - przyznał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Radosław Fogiel: Szymon Hołownia nie wyszedł z formatu prezentera telewizyjnego

- Obawiam się, że raczej nie będziemy wiedzieć, kto w pełni finansuje kampanię Szymona Hołowni. Na pewno do kampanii nie da się przemycić dużych pieniędzy - dodał. 

"Dwie prawdy o PO"

1200_Kidawa_Jaśkowiak_PO_PAP.jpg
Ekspert: debata kandydatów nie rozwiązuje problemów w Platformie

Tematem rozmowy była także debata Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. - Debata pokazała dwie prawdy o Platformie Obywatelskiej. Pierwsza jest taka, że to bezideowa partia władzy, która traktuje pomysły na Polskę jako coś, co trzeba zadeklarować, ale wiadomo, że to nie jest na poważnie. Było to widać w wypowiedziach zarówno Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jak i Jacka Jaśkowiaka. Był to zbiór banałów, które politycy PO powtarzają od kilku lat. Drugą kwestią jest to, że PO przez prawybory prezydenckie usiłuje odwrócić uwagę od spraw wewnętrznych. PO weszła na drogę partii zajmujących się sobą, kilkanaście lat temu zrobiła to lewica i to się dla niej bardzo źle skończyło - zauważył dr Sebastian Gajewski. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> Michał Kolanko: PSL czuje się oszukane przez Grzegorza Schetynę

Zdaniem Michała Płocińskiego, "jeżeli w Polsce nie wydarzy się to, co na Ukrainie i Hołownia nie okaże się nowym Zełenskim, to Małgorzata Kidawa-Błońska ma szansę dostać się do II tury prezydenckiej. Być może lepiej byłoby postawić na kogoś bardziej wyrazistego, ale tego w PO się raczej nie doczekamy. Jedyny problem, jaki ma PiS z kandydatem PO, to ewentualne uśpienie rządu. Z pozoru nudny kandydat może spowodować, że PR-owcy Andrzeja Dudy prześpią kampanię i zachowają się jak PR-owcy Bronisława Komorowskiego".

Więcej w nagraniu

***

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Data emisji: 09.12.19

Godzina emisji: 08.36

Polskie Radio 24 / pkr

Czytaj także

Dawid Wildstein: Szymon Hołownia nie ma żadnych szans na prezydenturę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 20:01
- Kandydatura Szymona Hołowni na prezydenta to królik wyciągnięty z kapelusza. Polscy wyborcy nie zagłosują na niego tylko dlatego, że ma posmak nowości - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein, TVP, "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Jaśkowiak: nie mam zamiaru konkurować z tym jak sympatyczna jest M. Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:32
- Ja tak sympatyczny jak ona nigdy nie będę - powiedział w środę w Toruniu prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP Jacek Jaśkowiak. Dodał, że jego partia musi podjąć decyzję uwzględniając m.in. możliwość wzrostu potencjału danego kandydata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Jaśkowiak o Antonim Macierewiczu: zrobił z armią coś podobnego, co Stalin

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 13:25
- Antoni Macierewicz zrobił z armią coś podobnego, jak Stalin w ZSRS w latach 30. – stwierdził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas debaty prawyborczej Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Zgorzelski: nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 18:40
 - Nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich - powiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15). Według niego Hołowni trudno będzie zdobyć poparcie elektoratu pozamiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Sowiński: szanse Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich są minimalne

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 21:51
- Szymon Hołownia jest sprawnym retorem i ma ciekawe diagnozy. W tych wyborach prezydenckich raczej nie będzie jednak miejsca na eksperymenty polityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń