Dawid Wildstein: totalna opozycja weszła w ślepy zaułek
- Totalna opozycja weszła w ślepy zaułek, jeśli chodzi o ciągłą totalną krytykę rządu. Nie jest nawet w stanie wybrnąć z narracji narzucanej przez partią rządzącą - wskazywał w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein, odnosząc się do kwestii wyborów prezydenckich. Bieżącą sytuację polityczną w kraju komentowali także publicyści Piotr Cywiński i Sławomir Jastrzębowski.
2020-04-03, 11:00
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
![kaczynski-jaroslaw_1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/80989ded-5d89-4419-a595-9695d0a2dc6c.jpg)
Jarosław Kaczyński: odłożenie wyborów byłoby sprzeczne z konstytucją, nielegalne
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skrytykował w "Sygnałach dnia" postawę opozycji, która ze względu na epidemię koronawirusa domaga się przeniesienia wyborów prezydenckich, przewidzianych na 10 maja, na inny termin - np. za rok.
Ocenił, że odłożenie wyborów byłoby sprzeczne z konstytucją i nielegalne. - Dzisiaj nasi przeciwnicy oceniają swoje szanse jako bardzo niewielkie i uważają, że za rok będzie inaczej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia.
Dawid Wildstein zwracał uwagę na to, że - Totalna opozycja weszła w ślepy zaułek, jeśli chodzi o ciągłą totalną krytykę rządu. Nie jest nawet w stanie wybrnąć z narracji narzucanej przez partią rządzącą - wskazywał.
- Nie jestem pewien tego, czy wybory odbędą się w maju. Ale imponujące jest dla mnie to, w jaki sposób partia rządząca narzuca tematy debaty publicznej i jak dobrze potrafi ogniskować reakcje opozycji i je kontrolować. Opozycja nie jest w stanie narzucić żadnego kierunku - dodał.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![kprm michał dworczyk free 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/eae45816-c311-4378-a37c-afa5787e1ecd.jpg)
Szef KPRM: do tej pory nie było przesłanek do wprowadzenia któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych
"Głosowanie korespondencyjne to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji"
Sławomir Jastrzębowski podkreślał, że wg szefa związku pracowników Poczty Polskiej przeprowadzenie korespondencyjne wyborów jest zagrożeniem dla życia dla wielu listonoszy. - Przeraża trochę skala. W 2015 roku korespondencyjnie głosowali 57 tysięcy Polaków. Teraz mówimy o 30 milionach osób - wskazywał.
- Wg konstytucji wybory muszą być odbyć się 10 maja. Wg. konstytucji nie można na 6 tygodni przed wyborami dokonywać zmian w kodeksie wyborczym. Ale nikt, pisząc konstytucję, nie przewidział takiej sytuacji jak, w której się znaleźliśmy - dodał.
Z kolei Piotr Cywiński przyznał, że w tej chwili nie ma jednego dobrego rozwiązania. - Wszystkie strony chciałyby dobrego rozwiązania, ale dla siebie, a nie dla innych. Biorąc pod uwagę sondaże i nieporadnej śmiesznej liderki w wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska dąży do tego, aby odwlec wybory w czasie - mówił.
- Głosowanie korespondencyjne dobrym rozwiązaniem nie jest, ale w tym przypadku jest rozwiązaniem najlepszym - dodał.
REKLAMA
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
* * *
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Piotr Cywiński ("Sieci"), Dawid Wildstein (TVP), Sławomir Jastrzębowski (publicysta)
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 10.35
kstar
REKLAMA