X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nigdy nie zgodzimy się, by ludzi przywożono do Polski przymusowo". Prezydent o relokacji migrantów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 21:42
- Jesteśmy narodem ludzi życzliwych, ale nie zgadzamy się, aby migranci byli do Polski przywożeni przymusowo - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w TVP.
Andrzej Duda podczas debaty kandydatów na prezydenta w Telewizji Polskiej w Warszawie
Andrzej Duda podczas debaty kandydatów na prezydenta w Telewizji Polskiej w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak
EN debata prezydencka TVP 1200.jpg
Dziś debata prezydencka. Prof. Młyńczyk: nie spodziewam się radykalnych wystąpień

- Przede wszystkim jesteśmy narodem ludzi życzliwych, a także członkiem Unii Europejskiej. Od lat przyjeżdża do naszego kraju wielu przybyszów z Ukrainy, Białorusi, którzy żyją między nami, pracują. Jesteśmy ludźmi, którzy serdecznie ich przyjmują - od tej strony nie mamy problemu - mówił prezydent.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:33 10473804_4.mp3 Prezydent Andrzej Duda o o relokacji uchodźców (IAR)

Jak podkreślił Andrzej Duda "oni chcą być w naszym kraju". - Nigdy nie zgadzaliśmy się i nie zgadzamy na to, aby ludzi transportowano do Polski przymusowo, a tak miało być z relokacją. Ja się na to nie godziłem, to jest łamanie praw tych ludzi, powinni udać się do tego kraju, do którego chcą - podkreślił.

Komunia św. i religia w szkole

Podczas prezydenckiej debaty w TVP kandydaci pytani byli o to, czy są za umożliwieniem dzieciom przygotowania się do pierwszej komunii świętej.

Posłuchaj
00:29 10473881_4.mp3 Andrzej Duda o o religii w szkole (IAR)

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że relacje między państwem a Kościołem reguluje w Polsce umowa konkordatowa i konstytucja. - To, że powołałem swojego przedstawiciela do komisji dotyczącej pedofilii jest jasne od dosyć dawna i dziwię się, że jeden z kandydatów o tym nie wie, to pokazuje, że ma blade pojęcie o sprawach, które dzieją się w Polsce - podkreślił, odpowiadając na zarzut Hołowni.

Według niego w Polsce jest tak, że to rodzice decydują o wychowaniu swoich dzieci i to oni decydują o wysyłaniu dzieci na lekcje religii w szkole.

Euro za złotego?

W debacie prezydenckiej w TVP kandydaci na najwyższy urząd w Polsce odpowiadali również na pytanie, czy złoty powinien zostać zastąpiony przez euro.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podkreślił, że z dyskusją o przyjęciu wspólnej europejskiej waluty należy poczekać do czasu gdy Polacy będą zamożniejszym społeczeństwem.

Posłuchaj
00:26 10473898_1.mp3 Prezydent o polityce gospodarczej (IAR)

IAR/tvp.info/twitter.com
pb

Czytaj także

80 minut i pięć tematów. Dziś wieczorem debata prezydencka w TVP

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 05:40
O 21.00 na antenach TVP rozpocznie się debata prezydencka. Wezmą w niej udział wszyscy kandydaci na najwyższy urząd w państwie. 11 polityków będzie odpowiadać na pytania w kilku blokach tematycznych. Dyskusja zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
rozwiń zwiń