X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sukces Polski na szczycie ws. Białorusi. Przywódcy krajów UE dziękują za inicjatywę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 19:25
Unijni przywódcy dziękowali Polsce i Litwie za inicjatywę w sprawie Białorusi i presję na zorganizowanie wspólnej narady. Przebieg trzygodzinnego wideoszczytu relacjonowali brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej unijni dyplomaci.
Przedmiotem dyskusji podczas szczytu była m.in. strategia działania UE w obliczu masowych protestów i agresywnej reakcji władz Białorusi
Przedmiotem dyskusji podczas szczytu była m.in. strategia działania UE w obliczu masowych protestów i agresywnej reakcji władz BiałorusiFoto: premier.gov.pl
1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier: cała Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi

Na zorganizowanie pilnych konsultacji na najwyższym szczeblu zabiegał od ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki. Od 9 sierpnia, czyli wyborów prezydenckich na Białorusi organizowane są wielotysięczne demonstracje przeciwko sfałszowaniu wyniku wyborów i z żądaniem ustąpienia prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Czytaj także:

Z relacji unijnych dyplomatów wynika, że za przywództwo w sprawie Białorusi dziękowała Polsce i Litwie m.in. kanclerz Niemiec, a także premierzy Hiszpanii, Irlandii i Grecji oraz krajów Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Słowacji i Węgier.

Andrzej Anusz 1200.jpg
Dr Andrzej Anusz: zmiany na Białorusi są nieodwracalne, jak kiedyś w Polsce

Jeden z polskich dyplomatów powiedział, że bez inicjatywy Warszawy reakcja Unii Europejskiej byłaby spóźniona i nieadekwatna do powagi sytuacji na Białorusi. - Konsultacje unijnych ministrów spraw zagranicznych na które również naciskała Polska, byłyby niewystarczające - przyznał jeden z dyplomatów.

Posłuchaj
00:49 10584409_1.mp3 Przywódcy UE dziękowali Polsce i Litwie za inicjatywę ws. Białorusi - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Wspólne stanowisko europejskich przywódców przyjęte na zakończenie wideoszczytu było jednoznaczne - Unia potępiła fałszerstwa wyborcze i represje wobec obywateli Białorusi. Przywódcy krajów członkowskich poparli też wniosek Polski dotyczący zaangażowania Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, wsparcia dialogu na Białorusi i procesu demokratyzacji w tym kraju, by możliwe było zakończenie powyborczego kryzysu.

pb

Czytaj także

Łukasz Jasina o sytuacji na Białorusi: Putin może zareagować w nieobliczalny sposób

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:50
- Moskwa stara się zrobić wszystko, by utrzymać Białoruś w swojej strefie wpływów - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Chaos na terenie Białorusi to byłaby sprawa niszcząca polityczną pozycję Rosji w Europie - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cieszymy się, że zapadła tak szybko". Wiceszef MSZ o decyzji Wspólnoty ws. wyborów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:20
- UE, która chce być globalnym liderem, nie może rezygnować z rozwiązywania problemów przy jej granicach. Cieszymy się, że UE zadziałała szybko - mówił w środę po szczycie UE ws. Białorusi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest stanowisko państw UE ws. wyborów na Białorusi. Ta decyzja nie spodoba się Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:45
Szef Rady Charles Michel poinformował, że Unia Europejska nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Unijni przywódcy 3 godziny dyskutowali podczas wideokonferencji na temat sytuacji zza wschodnią granicą Wspólnoty. O pilną naradę w tej sprawie zabiegał premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń