X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Putinowski reżim nie cofnie się przed niczym". Grzegorz Kuczyński o sprawie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 18:24
- Uderzenie w Aleksieja Nawalnego może być symbolem i dowodem na to, że reżim putinowski nie cofnie się przed niczym, żeby utrzymać się przy władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Grzegorz Kuczyński.
Wizerunek Aleksieja Nawalnego na plakacie partyjnym
Wizerunek Aleksieja Nawalnego na plakacie partyjnymFoto: Alexei Zatevakhin / Shutterstock.com

Próba otrucia mogła być powodem tego, że Aleksiej Nawalny, lider rosyjskiej opozycji, jest w stanie ciężkim, a lekarze musieli wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Rzecznik Nawalnego wyraziła przypuszczenie, że zatruł się substancją dodaną do herbaty.

Według agencji Ria Novosti stan Aleksieja Nawalnego lekarze oceniają jako ciężki. Lider rosyjskiej opozycji wracał do Moskwy z Tomska. Na pokładzie samolotu poczuł się źle i stracił przytomność. Maszyna lądowała awaryjnie w Omsku. Prosto z lotniska, polityka przewieziono na oddział intensywnej terapii omskiego szpitala.

"Chodziło o wysłanie sygnału do wszystkich Rosjan"

Grzegorz Kuczyński, komentator, autor książek i artykułów o Putinie, czekistach i polityce Rosji mówił w Polskim Radiu 24 o tym, że "uderzenie w Aleksieja Nawalnego może być symbolem i dowodem na to, że reżim putinowski nie cofnie się przed niczym, żeby utrzymać się przy władzy".


Posłuchaj
26:27 KUCZYŃSKI.mp3 20.08.2020. Grzegorz Kuczyński: Uderzenie w Aleksieja Nawalnego może być symbolem i dowodem na to, że putinowski reżim nie cofnie się przed niczym (...) (Temat Dnia / Gość PR24)

 

- Reżim pokazuje, że nie będzie się patyczkował ze swoimi przeciwnikami. Teraz uderzył w taką postać, którą można nazwać liderem obozu przeciwnego Putinowi. On obnażał te wszystkie korupcyjne mechanizmy (...) - powiedział Grzegorz Kuczyński.

nawalny 1200 shutt.jpg
"Stwarza poczucie, że istnieje alternatywa dla Putina". Ekspert o działalności Nawalnego

Gość PR24 podkreślał, że "sytuacja wygląda bardzo źle". - Nie wiemy, kto stoi za tym otruciem. Być może była to inicjatywa bezpieki, jej przedstawicieli niższego szczebla - dywagował publicysta, który zwrócił uwagę na moment, który wybrano, atakując Aleksieja Nawalnego.

- Widzimy, co dzieje się na Białorusi. Być może chodziło o wysłanie sygnału do wszystkich Rosjan, którym by się marzyło powtórzenie tych demonstracji z Białorusi, tylko na większą skalę, w Rosji, przeciwko Władimirowi Putinowi - powiedział Grzegorz Kuczyński. - Życie pisze ciąg dalszy. To kolejna dziwna historia, która się przytrafia przeciwnikom Władimira Putina czy reżimu rosyjskiego - czyli ludziom, których ten reżim uważa za swoich śmiertelnych wrogów - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Grzegorz Kuczyński oraz Paweł Mażejka (Bielsat TV)
Data emisji: 20.08.2020
Godzina emisji: 15:33

Polskie Radio 24/tb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bratnia pomoc" dla Białorusi? Dr Olchowski: absolutnie złowieszczy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 15:09
- Ewentualna "bratnia pomoc" Rosji dla Białorusi wpisywałaby się w pewną wieloletnią tradycję. Gdyby takie rozwiązanie zostało zrealizowane, oznaczałoby to, że wojska rosyjskie u naszych granic byłyby już nie tylko w obwodzie kaliningradzkim. Ponadto wzięta w kleszcze byłaby Ukraina - powiedział dr Jakub Olchowski z UMCS w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poparł demonstracje na Białorusi. Jego dom oblano czerwoną farbą

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 10:30
W Mińsku nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą dom Pawła Łatuszki. Poinformowały o tym niezależne media. Zwolniony z pracy dyrektor Teatru Narodowego Białorusi wszedł w skład opozycyjnej Koordynacyjnej Rady, która ma się zająć pokojowym przekazaniem władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed MSZ najbardziej dramatyczne zadanie". Krzysztof Karnkowski o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 13:51
- Przed resortem spraw zagranicznych stoi chyba najbardziej dramatyczne zadanie od wyborów w 2015 roku. Sytuacja na Białorusi jest dramatyczna dla Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: próba otrucia Aleksieja Nawalnego to przykład działań KGB-owskich służb

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 14:40
- To, co spotkało Aleksieja Nawalnego, to przykład tego, jak KGB-owskie służby załatwiają swoje interesy w tamtej części świata. Życzę mu zdrowia, aby nadal mógł służyć swojej ojczyźnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Stulik z Kremlin Watch: niektóre państwa nie dostrzegają znaczenia Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 15:25
- Część krajów członkowskich Unii Europejskiej uważa, że lepiej nie wspominać o zewnętrznej ingerencji w białoruskie sprawy, bo wciąż wierzą, że taka postawa doprowadzi do konstruktywnego dialogu z Rosją - powiedział David Stulik, analityk programu Kremlin Watch w Instytucie Badawczym European Values zajmującym się polityką wschodnią, a przede wszystkim rosyjską propagandą.
rozwiń zwiń