X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Słowiańskie Bractwo 2020". Białoruś organizuje ćwiczenia wojskowe z Rosją i Serbią

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:41
Zaplanowano rosyjsko-białorusko-serbskie ćwiczenia wojskowe, które mają odbyć się w celu ugruntowania współpracy pomiędzy tymi państwami. Ich zeszłoroczna 5 edycja miała miejsce w Serbii, a w sumie wówczas ćwiczyło ok. 700 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu wojskowego wspieranych przez statki powietrzne – załogowe i bezzałogowe.
Rosyjskie ćwiczenia na Białorusi, 1 września.
Rosyjskie ćwiczenia na Białorusi, 1 września.Foto: mil.ru

Dotychczas nie przedstawiono pełnej informacji, co do skali ćwiczeń zaplanowanych na poligonach białoruskich.

Jak poinformował resort obrony Białorusi, szefowie sztabów generalnych Białorusi i Rosji - Alaksandr Walfowicz i Walerij Gierasimow - 2 września omówili przez telefon współpracę wojskową między obu krajami i przygotowania do wspólnych manewrów.

łukaszenka 1200.jpg
"Kontrolujemy granice z Litwą i Polską, okrążyliśmy Grodno". Łukaszenka spotkał się premierem Rosji

"Słowiańskie Braterstwo"

- Strony omówiły bieżący stan dwustronnej wojskowej współpracy, w tym przygotowania do wspólnych białorusko-rosyjsko-serbskich ćwiczeń "Słowiańskie Braterstwo 2020", które odbędą się na terytorium Białorusi, i strategicznych ćwiczeń dowódczo-sztabowych "Kaukaz 2020" - przekazało ministerstwo.

Czytaj także: 

Ćwiczenia Kaukaz 2020 planowane są na jesień br. Rosja zamierza zorganizować je z udziałem żołnierzy sześciu państw, które są jej partnerami w Szanghajskiej Organizacji Współpracy i tworzonej przez państwa poradzieckie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). Rozmowa szefów sztabów odbyła się w czasie narastających napięć na Białorusi - zwraca uwagę Reuters.

Serbowie z grupy najemniczej?


manewry free wojsko free shutt 1200 .jpg
Litwa: manewry z udziałem żołnierzy USA. Potrwają dłużej niż zakładano

Jak podaje Defence24, serbska obecność wojskowa na Białorusi była już odnotowana wcześniej. W zeszłym miesiącu Serbowie mieli być zaobserwowani na Białorusi, co wówczas łączono z możliwością funkcjonowania grupy najemniczej mogącej służyć do pomocy władzom w potencjalnym siłowym tłumieniu protestów. Jednak wówczas białoruskie ministerstwo obrony miało zdementować takie przeznaczenie obecności Serbów na swoim terytorium. Podkreślając, że mieli oni być tak naprawdę żołnierzami przygotowującymi się do zawodów wojskowych. Tak przynajmniej twierdziło ministerstwo obrony Białorusi, wskazując, iż serbscy wojskowi mieli przyjechać do tego państwa wcześniej, żeby być lepiej gotowym do partycypowania w Międzynarodowych Igrzyskach Wojskowych 2020 r.

Na Białorusi od 9 sierpnia dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka.

pg,PAP,Defence24

Czytaj także

"Łukaszenka morduje własny naród". Rosyjski opozycjonista wzywa rodaków do pomocy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:20
- Alaksandr Łukaszenka morduje własny naród - powiedział Polskiemu Radiu rosyjski opozycjonista Artiom Ważenkow. Działacz ruchu "Otwarta Rosja" był przetrzymywany w mińskim areszcie, gdzie go bito i znęcano się nad nim psychicznie. Rosjanin apeluje do swoich rodaków, aby wsparli protestujących Białorusinów i nie dopuścili do wysłania rosyjskich wojsk do sąsiedniego kraju. Na Białorusi trwają antyprezydenckie demonstracje, tłumione przez milicję i OMON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzywamy Warszawę". Rosja oskarża Polskę o wywieranie presji na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 17:20
- Władze Polski są w awangardzie nieprzyjaznej polityki UE wobec Białorusi - oświadczyła rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa. Zarzuciła ona Polsce wywieranie presji na Białoruś i popieranie białoruskich sił opozycyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Putin podyktuje Łukaszence wysoką cenę, ale aneksja Białorusi jest nieopłacalna dla Rosji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 21:15
- Włączenie Białorusi do Rosji wiązałoby się z ogromnymi kosztami dla rosyjskiego budżetu. Powodem byłaby konieczność przeprowadzenia odpowiednich reform. Dlatego Moskwie bardziej na rękę jest utrzymywanie białoruskiej strefy buforowej - powiedział Grzegorz Kuczyński, analityk i ekspert od spraw wschodnich.
rozwiń zwiń