X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Barbarzyńskie i bezprawne". Premier o zniszczeniu pomnika Polski Walczącej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 19:02
Niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie to działanie "barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Manifestacja przed Sejmem w Warszawie
Manifestacja przed Sejmem w WarszawieFoto: JanKasprzyk/twitter

Na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem uczestnicy protestu napisali czerwonym sprayem numer telefonu "Aborcji bez Granic", społecznej inicjatywy mającej na celu wsparcie dla kobiet, które chcą usunąć ciążę. Widać na nim także było tęczową flagę umieszczoną pod kotwicą Polski Walczącej.

pomnik ak 663 free1.jpg
"Zło w czystej postaci". Zwolennicy aborcji zdewastowali pomnik AK przed Sejmem

"W XXI wieku znamy wiele form protestu. Także takie, które nie obrażają innych obywateli i nie są zagrożeniem dla czyjegoś mienia, zdrowia i życia" - wskazał premier Morawiecki.

W XXI wieku znamy wiele form protestu. Także takie, które nie obrażają innych obywateli i nie są zagrożeniem dla...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 28 października 2020


Ocenił, że "od kilku dni mamy w Polsce do czynienia z protestami, które są nie do zaakceptowania". "Pobicia, profanacje kościołów, wulgaryzmy. Teraz także niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie. To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania" - podkreślił.

"Pamięć, cześć i chwała bohaterom!" - dodał szef polskiego rządu.

it/

Czytaj także

Bernacki: konstytucja nie dopuszcza aborcji na życzenie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 18:25
- Według 38. artykułu konstytucji aborcja na życzenie jest niedopuszczalna. Przepis ten jednoznacznie nakłada na państwo polskie obowiązek ochrony życia, co jest rozumiane jako ochrona od momentu poczęcia do naturalnej śmierci - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bomba biologiczna". Wiceszef MZ i rzecznik GIS o zdrowotnych konsekwencjach protestów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 18:33
- Jeżeli sami nie podejdziemy do tego w sposób rozważny, to nie spowodujemy, że epidemia się zatrzyma - stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o zaprzestanie protestów, które odbywają się od kilku dni w całej Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń