X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Merkel, von der Leyen i Sassoli zaapelowali o przyjęcie budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 21:08
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz przewodniczący PE David Sassoli wezwali w środę do jak najszybszego formalnego zatwierdzenia porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu UE oraz mechanizmu praworządności.
Charles Michel, Angela Merkel, Ursula von der Leyen i David Sassoli
Charles Michel, Angela Merkel, Ursula von der Leyen i David Sassoli Foto: Xinhua News/East News

"Trójka przewodniczących z zadowoleniem przyjęła porozumienie (ws. wieloletniego budżetu) osiągnięte wczoraj przez instytucje w rozmowach trójstronnych, a także porozumienie z zeszłego tygodnia w sprawie mechanizmu praworządności" - napisała Komisja Europejska po środowej wideokonferencji trojga liderów.

W komunikacie zaznaczono, że kanclerz sprawujących prezydencję Niemiec, szefowa Komisji i przewodniczący europarlamentu zwrócili uwagę, że nadszedł czas, by sfinalizować wszystkie niezbędne kroki, aby wieloletnie ramy finansowe i fundusz odbudowy mogły wejść w życie 1 stycznia 2021 r.

Unia Europejska UE pap 1200.jpg
Przełomowa szczepionka na COVID-19. KE coraz bliżej zatwierdzenia umowy na zakup

Przywódcy wezwali Parlament Europejski i Radę do jak najszybszego formalnego zatwierdzenia porozumień osiągniętych we wtorek i w zeszłym tygodniu. "Otworzy to drogę do formalnego przyjęcia wszystkich niezbędnych aktów prawnych i ratyfikacji na szczeblu krajowym tam gdzie jest to wymagane" - zaznaczono.

Troje liderów zwróciło uwagę, że powaga obecnej sytuacji epidemicznej i gospodarczej wyraźnie wskazuje na potrzebę szybkich, skoordynowanych i zdecydowanych działań UE. Jak wskazali wejście w życie wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy jest bezwzględnym warunkiem wstępnym pomyślnego wyjścia z kryzysu zdrowotnego i gospodarczego, ponieważ zapewnią one środki na sfinansowanie niezbędnych działań i programów.

Czytaj także:

Porozumienie w sprawie mechanizmu praworządności w budżecie UE, które wypracowali ubiegłym tygodniu negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i niemieckiej prezydencji zostało skrytykowane przez rządy Polski i Węgier.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska na pewno skorzysta z prawa do sprzeciwu, jeśli nie będzie satysfakcjonującego Warszawę rozwiązania w tej sprawie. Z kolei Viktor Orban skierował list do niemieckiej prezydencji i szefów unijnych instytucji, w którym zagroził zawetowaniem budżetu UE i funduszu odbudowy, jeśli wypłata środków będzie powiązana z kwestią praworządności.

Jak podała KE Merkel, von der Leyen i Sassoli mają być w bliskim kontakcie przez najbliższe tygodnie, by monitorować postępy w przyjmowaniu aktów ustawodawczych i innych działań przygotowawczych.

itom

Czytaj także

Unijny budżet na lata 2021-27. Jest wstępna zgoda ws. jego kształtu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 16:05
Porozumienie osiągnęli negocjatorzy Europarlamentu i krajów członkowskich po kilkumiesięcznych negocjacjach. Teraz te ustalenia muszą jeszcze ostatecznie zaakceptować unijne rządy i europosłowie na sesji plenarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie poparli porozumienie ws. unijnego budżetu. Wydatki zwiększone o 16 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 19:30
Grupy polityczne poparły wczorajsze, wstępne porozumienie w sprawie budżetu Unii na lata 2021-2027. Negocjatorzy z Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich zwiększyli wydatki o 16 miliardów euro w porównaniu z lipcowymi ustaleniami unijnych przywódców.
rozwiń zwiń