X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IATA: koronawirus będzie kosztował linie lotnicze 157 miliardów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 19:10
Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) ocenia, że druga fala koronawirusa i związane z nią ograniczenia kosztować będą linie lotnicze w tym i przyszłym roku 157 mld dolarów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Stowarzyszenie, które w czerwcu prognozowało straty w wysokości 100 miliardów dolarów w okresie dwóch lat, twierdzi, że teraz tylko w tym roku prognozuje deficyt w wysokości 118,5 miliarda dolarów i kolejne 38,7 miliarda dolarów w 2021 roku.

Nadzieja tylko w szczepionce

Ta ponura perspektywa podkreśla wyzwania, przed którymi stoi sektor, pomimo optymistycznych wiadomości na temat rozwoju szczepionek COVID-19, których globalne rozpowszechnienie będzie kontynuowane przez cały przyszły rok, komentuje agencja Reuters.

3.jpg
Paradoks koronawirusa: gdy jednych niszczy, drugim pomaga


- Pozytywny wpływ, jaki będzie to miało na gospodarkę i ruch lotniczy, nie nastąpi masowo przed połową 2021 r. - powiedział Reuterowi dyrektor generalny IATA, Alexandre de Juniac.

IATA oczekuje się, że liczba pasażerów spadnie w tym roku do 1,8 miliarda z 4,5 miliarda w 2019 roku, a w przyszłym roku wzrośnie do 2,8 miliarda.

lotnisko covid 1200.jpg

Prezes ULC: rynek lotniczy odbuduje się do 2025 roku

- To zdecydowanie największy szok, jakiego doświadczył nasz przemysł po drugiej wojnie światowej - powiedział główny ekonomista IATA, Brian Pearce.


IATA ponownie wezwała rządy do zastąpienia utrudniających podróże systemów kwarantanny szeroko zakrojonymi programami testowania.

Rośnie za to wartość przewozów cargo

Ograniczenia związane z ruchem pasażerskim nie dotknęły przewozów towarowych. Jak pisze Reuter, lotnicze cargo jest jedynym jasnym punktem w branży, ponieważ uziemienie lotów podnosi ceny frachtu i prawdopodobnie spowoduje wzrost globalnych przychodów z tych usług o 15 proc. do 117,7 miliardów dolarów w tym roku.

EN_01430598_0046-12.jpg
Mniej pasażerów, więcej przesyłek. Lotnisko w Gdańsku podsumowało październik

I to pomimo 11,6 proc. spadku wolumenu przewożonych towarów do 54,2 miliona ton, podała IATA.

Branża wyjdzie jednak z pandemii z olbrzymimi długami

Organizacja ostrzega jednocześnie, że około 173 miliardów dolarów pomocy rządowej pozostawiło odbiorców z długami, które zaważą na przyszłych inwestycjach i spowodują więcej bankructw.

Przykładem jest linia Norwegian Air, która 18 listopada złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w Irlandii.

Reuters, jk

Czytaj także

LOT wznowił regularne rejsy z Warszawy do Nowego Jorku i Chicago

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 16:45
PLL LOT wznowił regularne rejsy między Warszawą a Nowym Jorkiem i Chicago; z powodu obostrzeń epidemicznych i wynikających z tego zakazów w ruchu międzynarodowym, LOT wykonywał te loty w formule czarterowych rejsów specjalnych - poinformował LOT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do lotu MAX-ów polskich przewoźników pod nadzorem prezesa ULC

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 12:20
Przywracanie do latania, należących do polskich przewoźników samolotów B737 MAX, będzie przebiegało pod nadzorem prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który jest w stałym kontakcie z EASA - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska. MAX-y w swojej flocie ma PLL LOT i Enter Air.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od środy obowiązuje zakaz lotów międzynarodowych do dziewięciu państw

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 10:10
Od środy, do 8 grudnia br., obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw, w tym m.in. USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Armenii. Na liście nie ma krajów z UE.
rozwiń zwiń