X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Została przekroczona granica". Joński o użyciu gazu wobec Barbary Nowackiej

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 16:51
- Co tutaj jeszcze wyjaśniać? Funkcjonariusz widzi legitymację poselską i mimo to, z 30 centymetrów, wali dwukrotnie gazem prosto w oczy Barbary Nowackiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. 
Audio
  • Dariusz Joński o Strajku Kobiet (Temat dnia/Gość PR24)
Dariusz Joński
Dariusz Joński Foto: PR24/AK

Sprawa zostanie wyjaśniona - tak o użyciu gazu przez funkcjonariusza wobec posłanki Barbary Nowackiej mówi rzecznik stołecznej policji. Do zdarzenia doszło w sobotę, podczas Strajku Kobiet w Warszawie. Na zdjęciach zamieszczonych w internecie widać, że parlamentarzystka została spryskana gazem już po tym, jak pokazała policjantowi legitymację poselską.

lempart 1200 pap.jpg
"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że przedstawiciele opozycji są bardzo aktywni na protestach, by łagodzić konflikty i emocje. - Wielokrotnie interweniowaliśmy, by ludzi nie zamykano, żeby policja wycofywała się ostrych działań. Jednak w sobotę została przekroczona pewna granica, w ostatnich latach nieprzekraczalna. Posłanka Barbara Nowacka została zaatakowana gazem. Widać na zdjęciach, że Nowacka pokazuje policjantowi legitymację poselską, a ten, z 30 centymetrów, dwukrotnie psika prosto w twarz. To nie mieści się w głowie - powiedział Dariusz Joński. - Żaden porządny policjant nie zrobiłby tego. W oczach tego człowieka widać ogromną agresję, choć poniżenia i odwetu - dodał. 

Czytaj także: 

Dariusz Joński tłumaczył, że została zaatakowana nie tylko jego koleżanka, ale też poseł polskiego parlamentu. - W tej sprawie natychmiast powinna zabrać głos marszałek Sejmu. Zabrakło tego. Natomiast prokuratura nie powinna czekać na zawiadomienia, ale po opublikowaniu zdjęć i filmów, które dowodzą, że nie ma żadnej agresji ze strony Barbary Nowackiej, powinna z urzędu wszcząć postępowanie wobec człowieka, który zaatakował posłankę - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej.

Jego zdaniem mamy do czynienia z ogólnopolskim buntem społecznym, a odpowiedzialność za wyprowadzenie ludzie na ulicę w czasach pandemii ponosi partia rządząca. 

Posłuchaj
26:07 PR24_MPLS 2020_11_29-15-32-51.mp3 Dariusz Joński o Strajku Kobiet (Temat dnia/Gość PR24)

 

Podczas sobotnich demonstracji w Warszawie zatrzymano 11 osób. Ponad 900 zostało wylegitymowanych, sporządzono 450 notatek do sanepidu i  wystawiono ponad 370 wniosków o ukaranie mandatem.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Dariusz Joński (poseł Koalicji Obywatelskiej)
Data emisji: 29.11.2020
Godzina: 15.33

PR24

Czytaj także

"Łamie podstawowe zasady, to uniemożliwia rozmowy". Prof. Michał Kleiber o Marcie Lempart

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 19:30
 - Pani Marta Lempart przejdzie do najnowszej historii jako przykład agresji, braku kultury i skandalicznych zachowań, które przyćmiewają idee jej przyświecające - mówił na antenie Polskiego Radiu 24 były prezes PAN prof. Michał Kleiber. 
rozwiń zwiń