X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Griezmann kończy współpracę z Huawei. Powodem wsparcie giganta dla prześladującego Ujgurów Pekinu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 16:17
Antoine Griezmann, reprezentant Francji w piłce nożnej poinformował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z chińskim koncernem Huawei. To reakcja na doniesienia "Washington Post" oraz firmy IPVM o wsparciu technologicznym udzielanym przez elektronicznego giganta władzom Chin, oskarżanym o prześladowanie mniejszości Ujgurów.
Antoine Griezmann
Antoine GriezmannFoto: PAP/EPA/R. GARCIA

Ujgurowie to około 10-milionowa, muzułmańska mniejszość etniczna pochodzenia tureckiego, osiedlona głównie w chińskiej prowincji Xinjang. Media alarmują, że jest prześladowana przez chiński rząd. Władze umieszczają Ujgurów w obozach pracy.

Pracownicy IPVM i dziennikarze przeprowadzili śledztwo, z którego wynika, że Huawei pracował nad systemem rozpoznawania twarzy do monitorowania i śledzenia Ujgurów w Chinach. Ujawniono tajny dokument zaszyty na europejskiej stronie internetowej Huawei, który zawierał wyniki testu „podstawowych funkcji”. Jedną z nich nazwano "ostrzeżenie ujgurskie".

1200 chiny free.jpg
USA donoszą o przymusowej pracy w Sinciangu. Chiny zaprzeczają

"Mając na uwadze silne podejrzenia, jakoby firma Huawei przyczyniłaby się do rozwoju »ostrzeżenia ujgurskiego« poprzez oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, ogłaszam, że natychmiast kończę współpracę łączącą mnie z tą firmą" – napisał napastnik FC Barcelony w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej:

  Griezmann zaapelował do Huawei o złożenie wyjaśnił w tej sprawie. Zapowiedział również "działania mające na celu potępienie masowych prześladowań i wykorzystanie swojego wpływu, żeby przyczynić się do poszanowania praw mężczyzn i kobiet w całym społeczeństwie".

  Huawei odniósł się do sprawy. "Huawei CBG żałuje decyzji Antoine'a Griezmanna o zakończeniu partnerstwa. Szanujemy jego decyzję i traktujemy tę sytuację bardzo poważnie. Wyjaśniamy, że Huawei nie tworzy algorytmów ani aplikacji rozpoznawania twarzy w kontekście grup etnicznych. Huawei tworzy technologie ogólnego przeznaczenia z dziedziny sztucznej inteligencji, oparte o międzynarodowe standardy. Huawei nie jest zaangażowany w tworzenie warstwy aplikacyjnej, która definiuje sposób, w jaki technologia jest wykorzystywana" – napisała firma w oświadczeniu.

  "Nasze produkty i rozwiązania są zgodne ze standardami branżowymi i wymogami prawnymi. Huawei w pełni przestrzega wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat biznesu i praw człowieka i działa zgodnie z prawem obowiązującym w 170 krajach, w których prowadzi działalność" – zapewniono.

  Od 2015 roku ambasadorem reklamowym Huawei jest reprezentant Polski Robert Lewandowski.

  tvp.info, bartos 

  Czytaj także

  "NYT": Ujgurzy zmuszani przez Pekin do pracy przy produkcji maseczek ochronnych

  Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 05:38
  Chińskie firmy wykorzystują pracę Ujgurów do szycia maseczek ochronnych - wynika ze śledztwa dziennika "New York Times". Proceder ma być częścią rządowego programu. Według ekspertów, częste są przypadki zmuszania Ujgurów do pracy wbrew ich woli.
  rozwiń zwiń