X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Skala pomocy jest bezprecedensowa". Wiceminister rozwoju o tarczy 6.0

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 08:10
 - Pomoc będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach na podstawie rozporządzeń. Wtedy okaże się, że te kwoty będą się mnożyć. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć przez jaką liczbę - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Niedużak, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
Audio
  • Wiceminister Marek Niedużak o pomocy w ramach tarczy 6.0 (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Marek Niedużak
Marek NiedużakFoto: PR24

W połowie grudnia w Dzienniku Ustaw opublikowana została tzw. tarcza 6.0, czyli tarcza branżowa. Przewiduje  wsparcie dla firm z ok. 40 branż. Chodzi m.in. o zwolnienia z ZUS, świadczenia postojowe (ok. 2 tys. zł miesięcznie), tzw. małe dotacje w wysokości 5 tys. zł czy dofinansowanie miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w kwocie 2 tys. zł. Niektóre wnioski można składać od 16 grudnia, inne zaczną funkcjonować dopiero od 30 grudnia i 1 stycznia 2021 roku. Koszty dla budżetu państwa wyniosą ok. 4,5 mld złotych miesięcznie. 

pmm 1200.jpg
Premier: jest zgoda KE na kolejną pomoc dla firm, szykujemy wsparcie dla gmin turystycznych

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że w ramach wiosennych tarcz skierowano 160 mld złotych pomocy - To ok. 7-8 proc. polskiego PKB. To absolutnie bezprecedensowa i ogromna kwota pomocy w historii III RP. Pomoc będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach na podstawie rozporządzeń. Wtedy okaże się, że te kwoty będą się mnożyć. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć przez jaką liczbę - powiedział Marek Niedużak.

Niektórzy przedsiębiorcy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo zbliżania się do limitu dozwolonej pomocy publicznej. - W prawie unijnym pomoc publiczna jest zabroniona, ale są od tego wyjątki. Ryzyko limitu dozwolonej pomocy dotyczy zwłaszcza średnich firm. Mikroformom to raczej nie grozi. Dlatego UE dodała jeszcze jeden model udzielania pomocy. Chodzi o rekompensatę kosztów stałych i część firm będzie mogła z tego skorzystać - zapewnił wiceminister rozwoju. 

Istnieje też wsparcie przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą, tzw. polityka nowego startu. - Program jest obsługiwany przez Agencję Rozwoju Przemysłu, gdzie należy zwrócić się z z wnioskiem. Trzeba jednak przedstawić pomysł na restrukturyzację. W maju i czerwcu wprowadziliśmy w tej sprawie uproszczone przepisy. Dotyczą one możliwości porozumienia się dłużników ze swoimi wierzycielami. Na razie jednak nie obserwujemy znacznego wzrostu upadłości w polskiej gospodarce - podsumował. 

Posłuchaj
11:02 PR24_AAC 2020_12_24-07-16-43.mp3 Wiceminister Marek Niedużak o pomocy w ramach tarczy 6.0 (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Pierwotnie tarcza 6.0 przewidywała udzielenie wsparcia finansowego ok. 30 branżom. Senat w swoich poprawkach rekomendował poszerzenie grona beneficjentów o kolejne kilkadziesiąt branż. Ostatecznie Sejm zgodził się na rozszerzenie pomocy dla kolejnych branż, m.in. firm działających w cateringu, transporcie, kulturze, handlu.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: 24 Pytania - Rozmowa poranka
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Marek Niedużak, wiceminister rozwoju, pracy i technologii
Data emisji: 24.12.2020
Godzina emisji: 7.15

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak