X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia na COVID-19. Publicyści: potrzeba czasu na zmianę podejścia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:15
- Wydaje mi się, że potrzeba czasu. Jeżeli Polacy zobaczą, że nie jest to groźna szczepionka, to te szczepienia ruszą i coraz więcej ludzi będzie przekonanych do zaszczepienia - powiedział w PR24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był także Miłosz Lodowski, publicysta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/adriaticfoto

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej i Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że we wtorek wieczorem wzajemnie się zaszczepią. Obaj politycy są lekarzami i podkreślają, że w ten sposób chcą pokazać, iż kwestia szczepień na koronawirusa jest ponad podziałami politycznymi.

"Potrzeba czasu"

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos: na koronawirusa nie wymyślono nic lepszego niż szczepienia

Jak pokazują badania opinii publicznej, mniej więcej połowa Polaków nie zamierza szczepić się na koronawirusa. Rząd ruszył ze specjalną kampanią informacyjną, która ma przekonać rodaków do tej kwestii. Zdaniem publicystów takie działania jak wspólne szczepienie się przed kamerami nie przeszkodzą temu, jednak na to, żeby Polacy przekonali się do szczepień potrzeba przede wszystkim czasu. - Z badań opinii publicznej widzimy, że szczepienia nie wywołują wielkiego entuzjazmu. Wydaje mi się jednak, że potrzeba czasu. Jeżeli Polacy zobaczą, że nie jest to groźna szczepionka, to te szczepienia ruszą i coraz więcej ludzi będzie przekonanych do zaszczepienia - powiedział Marcin Piasecki.

Zobacz także:

Podobnego zdania jest Miłosz Lodowski. - Na początku będzie przeważał sceptycyzm i ludzie będą obserwować proces poszczepienny. To, jak Polacy reagują na ten temat, jest efektem wieloletnich zaniedbań w komunikacji państwa z obywatelami - zauważył publicysta.

W poniedziałek do Polski dotarła dostawa 300 tysięcy szczepionek. Jak zapowiedział rząd, 15 stycznia mają ruszyć ogólnopolskie zapisy na szczepienia.

Więcej w audycji

Posłuchaj
22:26 _PR24_AAC 2020_12_28-18-06-32 (1).mp3 Szczepienia na COVID-19. Publicyści: potrzeba czasu na zmianę podejścia Polaków ("Debata dnia")

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Joanna Miziołek

Goście: Miłosz Lodowski (publicysta), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 28.12.2020

Godz. emisji: 18.06

dz

Czytaj także

Dr Żukowski: pandemia przyczyni się do przyspieszenia rewolucji cywilizacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 16:36
- Niezależnie od tego, jak się skończy epidemia, to niewątpliwie przyczyni się ona do przyśpieszenia procesów wkroczenia świata w nową rewolucję cywilizacyjną, rewolucję cyfrową - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog UW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zaszczepieni na COVID-19 będą dalej zarażali? Prof. Horban wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:06
Zaszczepieni przeciwko COVID-19 nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni - podkreślił główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Według niego szczepionka na koronawirusa działa również na nowy szczep wirusa z Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19? Szef KPRM podał datę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:57
- 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Wśród punktów, które będą prowadziły szczepienia znajdą się też prywatne przychodnie - zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń