more_horiz
Wiadomości

"Skompromitował się, sam podważa wynik wyborów w Polsce". Smoliński o liście Budki do Bidena

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:00
- Apeluję, by w Polsce nie było więcej podważania wyników demokratycznych wyborów, czego dopuszcza się PO - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z koalicji PSL-KP.
Kazimierz Smoliński
Kazimierz SmolińskiFoto: TB/PR24

Goście audycji odnieśli się między innymi do wydarzeń w USA. Podczas zamieszek na Kapitolu, funkcjonariusze sił federalnych odpowiedzialni za ochronę Kongresu, dopuścili do tego, że zwolennicy kończącego urzędowanie prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli na Kapitol, przez co parlamentarzyści musieli salwować się ucieczką.

Przedstawiciele straży Kapitolu anonimowo przyznają, że było ich zbyt mało, by odeprzeć tłum. Narzekają także na brak koordynacji działań. Byli ranni i zabicie.

"Budka się skompromitował"

1200_Trump_PAP.png
"To moment na pojednanie". Trump zobowiązał się do płynnego przekazania władzy

Przewodniczący PO Borys Budka wystosował list do prezydenta-elekta USA Joe Bidena, w którym napisał że "najpotężniejsze państwo świata – dla wielu wzór demokracji – zostało zaatakowane przez tych, którzy nie chcą pogodzić się z wynikiem wyborów".

Zdaniem Kazimierza Smolińskiego, Borys Budka skompromitował się takim listem, bo jak zauważył, on sam wraz z PO, podważał wynik demokratycznych wyborów w Polsce. Wspomniał tu choćby okupację mównicy sejmowej przez posłów opozycji w 2016 r. 

"Trump źle zaczął"

Zauważył, że ceni formację PSL, ale to przy współudziale tej partii, PO nawoływała z trybuny sejmowej do "puczu".

- Obserwuję to co dzieje się w USA i jestem zasmucony, że w kolebce demokracji dochodzi do takich sytuacji, jak ta na Kapitolu. Mam nadzieję iż ostatecznie Joe Biden przejmie Biały Dom w sposób pokojowy - powiedział Jarosław Rzepa.

Jak dodał, ustępujący prezydent USA, wywodzący się z partii Republikańskiej Donald Trump, rozpoczął swoje urzędowanie "słabo, a skończył jeszcze gorzej". - Co do słów Kazimierza Smolińskiego o tym, że PSL był współautorem puczu, powiem, ż to nieprawda - powiedział Jarosław Rzepa.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
21:15 _PR24_AAC 2021_01_08-08-06-23.mp3 K. Smoliński (PiS) i J. Rzepa (PSL-KP) o wydarzeniach na Kapitolu ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Kazimierz Smoliński (PiS), Jarosław Rzepa (PSL-KP)

Data emisji: 08.01.2020

Godzina: 08.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem