X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia na WUM poza kolejnością. Anna Kwiecień: tego nie da się wytłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:00
- Zachowanie rektora jest skandaliczne. Od początku wychodząc i stając przed kamerami i opinią publiczną kłamał. Nadużył zaufania całego społeczeństwa, a szczególnie swoich pracowników. Dzwonienie do celebrytów, właścicieli mediów, firm, kawiarni, a brak telefonu do pani salowej, do pani pielęgniarki, do kilku tysięcy pracowników medycznych, którzy tego dnia nie zostali zaszczepieni, tylko do 200 innych osób to jest skandal - powiedziała Anna Kwiecień, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem Polskiego Radia 24 był także Mieczysław Kasprzak z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock

Osób zaszczepionych poza kolejnością na WUM może być więcej, niż wcześniej podawały media.

Przemysław Czarnek twitter free 1200.jpg
Kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele? Czarnek: w pierwszej kolejności najbardziej potrzebujący

- Tutaj nie ma tłumaczenia. Były jasne, precyzyjne standardy, co do tego, kto może zostać zaszczepiony. Mogli zostać zaszczepieni tylko medycy. Do dziś szczepienia odbywają się wśród personelu medycznego. Każdy Polak to wiedział i wie. Natomiast rektor WUM i jego współpracownicy tego nie wiedzieli. To po prostu skandal. A największym skandalem jest to, że mijał się z prawdą. Wskazywał na jakieś działania promocyjne, które okazały się nieprawdą - podkreśliła poseł PiS. 

Antywzór

Świadkami sytuacji, do której doszło na WUM, byli studenci. - To jest deprawacja młodych ludzi, studentów, którzy ujawnili całą sprawę, którzy byli zgorszeni i zszokowani, że w kolejce do szczepienia nie stoją pracownicy WUM, tylko stoją znane osoby, które absolutnie się do tego nie kwalifikują. Rektor i władze uczelni przede wszystkim wychowują i kształtują tych młodych ludzi, którzy za chwile wchodzą do systemu medycznego i będą pracować jako lekarze. Jaki przykład dają? Skandalem jest też bronienie tych ludzi, tłumaczenie, tapirowanie tej rzeczywistości. Aktor nie wie, że nie jest lekarzem? - pytała Anna Kwiecień.       

Czy rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powinien podać się do dymisji? - Takie hasło i wyzwanie rzucił minister rolnictwa. Nie chcę tutaj się wypowiadać, dlatego, że jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe, są tam odpowiednie procedury, nie do końca mi znane. Nie bronię rektora - deklarował z kolei Mieczysław Kasprzak. 

Sprawę trzeba wyjaśnić

- To, co działo się podczas szczepienia, to było złe rozwiązanie - nie popieram. Natomiast ktoś dopuścił do tego szczepienia poza kolejnością, ktoś to sprowokował. Dla mnie jest sprawa bardzo niepokojąca, że dochodzi do takich rzeczy PiS powinno jasno te procedury określić - zaakcentował polityk PSL. 

Kto jest odpowiedzialny za szczepienia poza kolejką? - Ktoś do tych ludzi dzwonił. Nie znam szczegółów, bo codziennie wychodzą na jaw nowe fakty. One znacznie się różnią. Najpierw była informacja, że było 18 zaszczepionych poza kolejką, a już jest 200. Była w tym na pewno duża dowolność. Czy ktoś z tego skorzystał celowo, czy ktoś kogoś namówił - powinno być tutaj szczegółowe dochodzenie, śledztwo przeprowadzone, by społeczeństwo miało pełną wiedzę o tym, co się wydarzyło - zaznaczył poseł Mieczysław Kasprzak. 

- Nie zajmujmy się tym, co było, zróbmy z tym wszystkim porządek - kogo trzeba ukarać, to trzeba ukarać, ale nie robić specpokazówki, żeby nie szkodzić całej idei szczepień - podsumował Kasprzak. 

 
       

Posłuchaj
21:10 _PR24_AAC 2021_01_12-08-06-31.mp3 Posłowie o szczepieniach poza kolejnością na WUM ("Dwie strony")

 

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Dorota Kania

Goście: Anna Kwiecień (PiS); Mieczysław Kasprzak (PSL)

Data emisji: 12.01.2021

Godz. emisji: 08.06

kmp

Czytaj także

Były oficer SB zaszczepiony poza kolejnością. Prof. Domański: to bardzo zaskakujące

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:43
 - Jest to dla mnie zaskoczeniem, w tym sensie, że do tej pory kategoria osób, które się zaszczepiły poza kolejką koncentrowała się na świecie artystycznym, znanych aktorach, niektóry politykach, a w ciągu ostatnich dni na przedstawicielach środowiska biznesu. Ta postać nasuwa potrzebę wyjaśnienia przyczyn dlaczego akurat on - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykorzystajmy tę szansę". Premier apeluje do seniorów o szczepienie się na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:05
Koronawirus zagraża w największym stopniu osobom starszym, dlatego w kolejce po szczepionkę są Państwo na pierwszym miejscu - zwrócił się do seniorów na łamach "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki. Wykorzystajmy tę szansę, jaką są szczepienia - zaapelował.
rozwiń zwiń