X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przyszłość "piątki dla zwierząt". Radosław Fogiel: będziemy chcieli zrealizować cele tej ustawy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:15
- Celem ustawy było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce. Zarówno zwierząt hodowlanych jak i tych trzymanych w domach. Jest to kwestia czysto humanitarna. Nie zawsze jest tak, że jakaś ustawa jest po to, żeby osiągnąć dzięki niej cele polityczne - powiedział Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości o "piątce dla zwierząt".
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

We wrześniu na polskiej scenie politycznej zrobiło się gorąco z uwagi na procedowanie ustawy tzw. piątki dla zwierząt. Zakazywała ona m.in. hodowli zwierząt na futra. To nie spodobało się rolnikom, których wielu związanych jest z tym przemysłem. Spór wokół ustawy podzielił też obóz Zjednoczonej Prawicy, pojawiły się głosy o możliwym rozpadzie koalicji rządzącej. Prace nad tym projektem zostały wstrzymane.

1200 sejm.jpg
Libicki o współpracy PSL i PO: ta forma zakończyła się razem z "piątką dla zwierząt"

"Zrealizować cele ustawy"

Radosław Fogiel powiedział, że zapisy ustawy miały na celu przede wszystkim ochronę zwierząt. Jej procedowanie nie było obliczone na cele polityczne. - Celem ustawy było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce - powiedział, wskazując że chodzi zarówno o zwierzęta hodowlane jak i te trzymane w domach.

- Jest to kwestia czysto humanitarna. Nie zawsze jest tak, że jakaś ustawa jest po to, żeby osiągnąć dzięki niej cele polityczne. Ta ustawa była po to, aby wprowadzić standardy cywilizacyjne i humanitarne - dodał Fogiel i zaznaczył, że "większość Polaków zwierzęta kocha i szanuje".

Czytaj także:

- Na pewno cele tej ustawy będziemy chcieli zrealizować. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niezmienne. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, w jaki sposób traktujemy słabszych, w tym zwierzęta - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
13:06 _PR24_AAC 2021_01_18-17-36-22.mp3 Radosław Fogiel o "piątce dla zwierząt" ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 17.36

dz

Czytaj także

Sejm zaostrzył kary za znęcanie nad zwierzętami

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:49
Posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Głównym jej założeniem jest zaostrzenie kar dla osób stosujących przemoc lub zabijających zwierzęta z premedytacją. Autorem regulacji był resort sprawiedliwości. Głosowanie relacjonował nasz reporter Michał Fedusio
rozwiń zwiń

Czytaj także

Był o włos od śmierci w sortowni, został wiceministrem. Nietypowa historia rosyjskiego... kota

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 19:15
W obwodzie uljanowskim na rosyjskim Powołżu w Rosji nieformalne stanowisko w administracji regionu zajął czarno-biały kot. Zwierzaka uratował pracownik sortowni odpadów. Przygarnęła go do swego resortu minister środowiska w regionalnym rządzie Gulnara Rachmatullina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta chorują też zimą. Jak w mróz ruszyć do weterynarza?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:40
Zima nie sprzyja zdrowiu, zwłaszcza jeśli chodzi o małe ssaki. - Świnki morskie, króliki, myszoskoczki i szczury są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i źle znoszą nie tylko mrozy, ale też przeciągi - tłumaczy dr Aleksandra Maluta. - Przebycie nawet krótkiego dystansu jest dla nich w obecnych warunkach dużym wyzwaniem.
rozwiń zwiń