X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

76. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Bundestag uczcił pamięć ofiar Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 15:50
Niemieccy politycy uczcili pamięć ofiar Holokaustu. W 76. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau szef Bundestagu Wolfgang Schäuble stwierdził, że niektórzy Niemcy dotychczas nie wyciągnęli odpowiednich wniosków ze swojej historii.
Bundestag
BundestagFoto: riceM/Shutterstock.com
Auschwitz 1200 Litka.png
Auschwitz. 76. rocznica wyzwolenia więźniów obozu śmierci

Przewodniczący parlamentu przypomniał o tym, że w Niemczech wciąż dochodzi do aktów otwartego antysemityzmu. - Żydowskie instytucje muszą być chronione przez policję, osoby żydowskiego pochodzenia muszą ukrywać swoją tożsamość i nosić jarmułkę w kieszeni. Dla tych, którzy zarządzają tym państwem, jest to wysoce zawstydzające - powiedział Wolfgang Schäuble.

Czytaj także:

W Bundestagu wygłosiła przemówienie również wieloletnia szefowa Centralnej Rady Żydów w Niemczech Charlotte Knobloch. - Mój ojciec nauczył mnie miłości do tego kraju. Ale żadna zasługa dla Niemiec nie uchroniła go przed prześladowaniem i deportacją - stwierdziła.

Prezydent Frank-Walter Steinmeier z kolei zaapelował do swoich rodaków o zachowanie czujności, gdy spotykają się z nietolerancją lub szerzeniem mowy nienawiści.

Z powodu pandemii większość wydarzeń towarzyszących rocznicy odbywa się w formie wirtualnej. Internauci mają możliwość zwiedzania muzeów poświęconych losom ofiar Trzeciej Rzeszy. Na fasadzie budynku Ambasady Francuskiej nieopodal Bramy Brandenburskiej wyświetlono instalację z nazwiskami zamordowanych osób.

dn

Czytaj także

"Poważny i niebezpieczny błąd". Ambasada w Rzymie reaguje na "polski obóz koncentracyjny Auschwitz"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 15:16
W przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Ambasada Rzeczypospolitej w Rzymie rozesłała apel do włoskich mediów, by nie używały w swoich publikacjach błędnej nazwy "polski obóz koncentracyjny Auschwitz". "Określenia te stanowią poważny i niebezpieczny błąd, który wypacza prawdę historyczną" - przypomina ambasada. 
rozwiń zwiń