X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrola w fabryce AstraZeneca. Inspektorzy chcą poznać powód opóźnień w dostawach szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 14:45
Do belgijskiej fabryki AstraZeneki weszli inspektorzy. Mają sprawdzić, czy zapowiadane opóźnienia dostaw szczepionek przeciw koronawirusowi do unijnych krajów są istotnie spowodowane problemami produkcyjnymi - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/DAN HIMBRECHTS

Z doniesień agencyjnych wynika, że o kontrole do belgijskich władz zwróciła się Komisja Europejska. Ta jednak odmawia komentarza.

AstraZeneca PAP-1200.jpg
Zakończyło się spotkanie UE-AstraZeneca. Komisja nie jest zadowolona z wyjaśnień

To kolejna odsłona sporu Komisji z firmą AstraZeneca w sprawie dostaw szczepionek do krajów członkowskich. Preparaty przeciw COVID-19 brytyjsko-szwedzkiego koncernu są produkowane w dwóch fabrykach w Wielkiej Brytanii i dwóch na terenie Unii, w tym jednej w Belgii. I właśnie zakład Novasep w belgijskim mieście Seneffe został poddany inspekcji, na prośbę, jak donoszą agencje, Komisji Europejskiej.

Czytaj także:

- Kontrole są przeprowadzane przez belgijskich inspektorów. Nie możemy tego komentować - odpowiadał na pytania w tej sprawie rzecznik Komisji Stefan De Keersmaecker.


Posłuchaj
00:57 Zeneca.mp3 Inspekcja w fabryce AstraZeneca. KE odmawia komentarza (Beata Płomecka / IAR)

 

Ale nie jest tajemnicą, że Komisja nie wierzy w wyjaśnienia AstraZeneki, że problemy produkcyjne są powodem planowanych opóźnień w dostawach szczepionek. Podejrzewa, że koncern sprzedał dawki przeznaczone pierwotnie dla Unii tym krajom spoza Wspólnoty, które dopuściły jego preparaty na swój rynek. Europejska Agencja Leków ma jutro wydać autoryzację dla szczepionek AstraZeneki.

Beata Płomecka, bartos

Czytaj także

"Odrzucamy logikę - kto pierwszy ten lepszy". Bez przełomu w rozmowach KE z AstraZenecą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 07:28
Nadal bez przełomu w rozmowach Komisji Europejskiej z firmą AstraZeneca w sprawie terminowych dostaw szczepionek przeciwko COVID-19 do Unii - poinformowała korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
rozwiń zwiń