X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W jaki sposób odmrażać gospodarkę? Dr Szołucha: nie powinniśmy oglądać się na to, co robią inne państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:59
- Polska, przy decyzjach dotyczących obostrzeń, nie powinna oglądać się na to, co robią pozostałe państwa. Musimy się w tym przypadku kierować własnym rozumem, bo jesteśmy w trochę innym miejscu rozwoju, a także dysponujemy mniejszymi gospodarczo możliwościami - powiedział ekonomista dr Marian Szołucha.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Music

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych, z zachowaniem limitu do 50 proc. łóżek, oraz otwarcie kin i teatrów, także do 50 proc. miejsc. Od 12 lutego dopuszczona zostanie aktywność sportowa na terenach otwartych. Wciąż zamknięte pozostaną natomiast siłownie, restauracje i branża fitness.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Rząd luzuje obostrzenia. Prof. Gut: to metoda prób i błędów, ale innej nie ma

- Bardzo się cieszę z decyzji o poluzowaniu obostrzeń. Stan lockdownu, co prawda częściowego, ale bardzo dotkliwego dla szeregu branż, nie może trwać zbyt długo, państwo nie byłoby w stanie nieść efektywnej pomocy - ocenił dr Marian Szołucha.

Zwrócił uwagę, że w styczniu poziom bezrobocia, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrósł o 0,3 pkt. proc. W opinii rozmówcy Rafała Dudkiewicza oznacza to, że tarcze finansowe dla przedsiębiorców przestają działać tak skutecznie, jak wcześniej.

Posłuchaj
21:23 PR24_mp3 2021_02_05-19-06-22.mp3 Dr Marian Szołucha o luzowaniu obostrzeń ("Stan rzeczy")

- Decyzja o stopniowym luzowaniu obostrzeń oznacza, że Polacy sami będą w stanie zarobić na własne utrzymanie i nie będzie zaciskała się wokół naszej szyi pętla zadłużenia i publicznego, i prywatnego tak szybko, gdyby stan lockdownu był utrzymany - powiedział w audycji "Stan rzeczy".

Zaznaczył, że przy decyzjach dotyczących wprowadzania lub luzowania obostrzeń, Polska nie powinna oglądać się na to, co robią pozostałe państwa. - Musimy się w tym przypadku kierować własnym rozumem, bo jesteśmy w trochę innym miejscu rozwoju, a także dysponujemy mniejszymi gospodarczo możliwościami - dodał ekonomista.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: dr Marian Szołucha, ekonomista
Data emisji: 05.02.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prezes PFR: sektor przedsiębiorstw i rynek pracy w Polsce są w dobrej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:54
Ostatnie wyniki gospodarcze pokazują, że polski sektor przedsiębiorstw i rynek pracy są w dobrej kondycji. Jak mówił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, to efekt między innymi, dużego udziału części bezzwrotnej pomocy kierowanej do gospodarki w czasie pandemii.
rozwiń zwiń