X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Działania rządu Tuska po katastrofie smoleńskiej. Waszczykowski: byli nastawieni tylko na przejęcie władzy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 16:21
- Oni byli nastawieni tylko na jak najszybsze przejmowanie urzędów. Im było na rękę, że sprawę przejęli Rosjanie, dlatego że natychmiast po katastrofie rozpoczęła się kampania prezydencka, potem kampania samorządowa i Tusk ze swoją partią był zainteresowany, aby nie obciążała go kwestia smoleńska - powiedział o sytuacji sprzed prawie 11 lat Witold Waszczykowski, były szef MON i europoseł PiS.
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: PR24/AK

Telewizja Polska zamierza skierować do prokuratury nagranie rozmowy z udziałem Donalda Tuska. Na taśmie słychać wypowiedzi byłego premiera na temat śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przekazanie nagrania prokuraturze zapowiedziała w czwartek wieczorem w "Magazynie Śledczym" dziennikarka TVP Anita Gargas.

Mariusz Błaszczak.jpg

Szef MON o nagraniach z narady u Tuska: smoleńskim śledztwem powinien znów zająć się prokurator

"Nieprofesjonalizm"

Witold Waszczykowski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że nie jest zdziwiony treścią nagrań opublikowanych przez Anitę Gargas. - Nie jestem zaskoczony tym, co usłyszeliśmy na nagraniach z Donaldem Tuskiem. Będąc w tym czasie pracownikiem Kancelarii Prezydenta i mając możliwość obserwowania tej sytuacji, widziałem całkowite nieprzygotowanie Donalda Tuska i jego ludzi do wyjaśnienia tej katastrofy - powiedział.

- Oni byli nastawieni tylko na jak najszybsze przejmowanie urzędów. Im było na rękę, że sprawę przejęli Rosjanie, dlatego że natychmiast po katastrofie rozpoczęła się kampania prezydencka, potem kampania samorządowa i Tusk ze swoją partią był zainteresowany, aby nie obciążała go kwestia smoleńska - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 nagrania udowadniają przede wszystkim brak profesjonalizmu ówczesnej władzy i Donalda Tuska. - Teraz okazuje się, że Donald Tusk w ogóle nie miał świadomości, że można było inaczej zrobić. To pokazuje całkowity brak profesjonalizmu. Pomijam już niechęć do prezydenta, wyjaśnienia sprawy i chęć władzy - powiedział Witold Waszczykowski. 

- Przypomnę, że w prokuraturze wojskowej od lat toczy się śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej i to jest instytucja, która mogłaby pociągnąć do odpowiedzialności. Przede wszystkim mogłaby sprawdzić stan państwa w trakcie katastrofy i reakcje najwyższych władz - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:34 PR24_mp3 2021_03_19-15-33-06.mp3 Witold Waszczykowski o nagraniu z narady Donalda Tuska ("Gość PR24")

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)

Data emisji: 19.03.2021

Godz. emisji: 15:33

dz

Czytaj także

Broń chemiczna i konwencjonalna na dnie Bałtyku. Europosłowie domagają się od KE pilnych działań

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:45
Europosłowie domagają się od Komisji Europejskiej pilnych działań w sprawie neutralizacji i likwidacji niewybuchów i broni chemicznej, które zalegają na dnie Bałtyku. Z inicjatywy europosłanki Anny Fotygi list w tej sprawie został wysłany do przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje na Chiny za łamanie praw człowieka. Jest zgoda ambasadorów UE

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 11:20
Jest zgoda ambasadorów unijnych krajów na sankcje wobec Chin za łamanie praw człowieka. Brukselska korespondentka Polskiego Radia dowiedziała się nieoficjalnie, że przedstawiciele 27 krajów członkowskich zgodzili się dziś na nałożenie restrykcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: konieczne jest wzmocnienie europejskiej prawicy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 10:35
Europoseł PiS prof. Zbigniew Krasnodębski w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką stwierdził, że "konieczne jest wzmocnienie europejskiej prawicy poprzez jej reorganizację".
rozwiń zwiń