X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niemożliwe do sfinansowania". Anna Zalewska o stanowisku UE ws. ekologii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 18:56
- Przygotowuje się takie zmiany w dyrektywach i rozporządzeniach, które spowodują, że za tę ideę zapłacą obywatele - mówiła była minister edukacji narodowej Anna Zalewska w audycji "Słowem wszystko" w Polskim Radiu 24.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Obecna eurodeputowana została zapytana o stanowisko Unii Europejskiej w sprawie Zielonego Ładu i ekologii. - To się definiuje w dwójnasób. Z jednej strony mówi się o idei i o tym, żeby nie liczyć pieniędzy i to ewidentnie widać w różnego rodzaju dokumentach, między innymi w prawie klimatycznym i przy głosowaniach. A z drugiej strony przygotowuje się takie zmiany w dyrektywach i rozporządzeniach, które spowodują, że za tę ideę zapłacą obywatele - mówiła Zalewska.

LGBT Unia Europejska free-1200.jpg
Ideologiczne naciski na Polskę. Romanowski: brukselsko-berliński dyktat nie cofnie się przed niczym

Była minister edukacji opowiedziała też o pakiecie legislacyjnym dotyczącym energii i klimatu - Fit for 55. - Pakiet, o którym państwo już słyszą - Fit for 55 - to jest zestaw zmian w dyrektywach i rozporządzeniach, który jest formą agresywnego narzucenia obywatelom, że mają za wszystko zapłacić: za to, że jeździsz samochodem osobowym; za to, że mieszkasz w nieocieplonym domu; za to, że w swoim własnym domku masz kominek; że będziesz płacił nowy podatek europejski energetyczny; że to co kopalne ma przestać być subsydiowane do 2025 r. czyli za 4 lata.

- To dopiero początek bardzo poważnej dyskusji. Natomiast początek już był zły - dodała.

Posłuchaj
10:58 PR24_mp3 2021_09_07-17-48-49.mp3 Anna Zalewska o stanowisku UE ws. ekologii ("Słowem wszystko"/Polskie Radio 24)

Anna Zalewska została także zapytana jak długo społeczność europejska będzie w stanie sprostać ekologicznym wyzwaniom. - Chcę zwrócić uwagę, że obywatele już pytają o to, jaką mają zapłacić cenę - powiedziała eurodeputowana. 

Czytaj również:

- Jest w UE taka zasada, że musisz pokazać całe życie danej rzeczy, czyli na przykład w jaki sposób ją skonstruujesz i jak ją zutylizujesz - zaznaczyła i dodała, że powołała w Parlamencie Europejskim grupę, która będzie konsultowała nowe rozwiązania dotyczące ekologii wprost z obywatelami.

- w Prawie Klimatycznym zostało zapisane, że będziemy opierać inwestycje na rozporządzeniu, w którym wykluczono energetykę jądrową i gaz. A chce się wycofać też subwencje, dotacje czy subsydia do wszystkiego co kopalne, czyli węgiel, gaz, ropa do 2025 r. To pokazuje jak to jest agresywne i po prostu niemożliwe do sfinansowania - podkreśliła Zalewska.

ng


Czytaj także

Anna Zalewska: Polska i Węgry bronią każdego kraju członkowskiego i całej UE

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 19:01
- Jeśli raz pozwolimy na to, żeby działać pozatraktatowo, wpisywać sobie bliżej nieokreślone rozporządzenie, to widzimy, w jakim niebezpieczeństwie jest cała Unia Europejska - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Anna Zalewska. Gościem "Debaty Jedynki" był także europoseł PO Andrzej Halicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrok na branżę naftową?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:00
Wyrok Europejskiego Sądu w Hadze jest precedensem w całej branży paliwowej. Czy czekają nas podwyżki cen benzyny i gazu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To akty agresji". Wiceministrowie sprawiedliwości o wniosku KE ws. kar dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 14:54
"Komisja Europejska blokuje bezprawnie Polsce fundusze i wnioskuje o kary. To akty agresji" - napisał we wtorek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Także inny z wiceministrów sprawiedliwości - Marcin Romanowski - napisał na Twitterze, że "podczas gdy Polska broni wschodnich granic UE, Bruksela wyprowadza kolejny bezprawny atak".
rozwiń zwiń