more_horiz
Wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: Mazowsze skorzystałoby na wydzieleniu Warszawy z województwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 15:06
- Województwo mazowieckie jest wewnętrznie bardzo niespójne i dlatego dobrze by było, gdyby Warszawa została wydzielonym terenem administracyjnym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Tematem rozmowy było planowane przez PiS wydzielenie miasta stołecznego Warszawa od województwa mazowieckiego. - Duże województwo mazowieckie jest wewnętrznie bardzo niespójne. Warszawa to stolica polskiej nauki i to ogromna wartość, bo ściąga z okolic wszystko, co najlepsze. Dobrze by było, gdyby została wydzielonym terenem administracyjnym, natomiast tereny wokół Warszawy powinny kierować się innymi zasadami podziału inwestycji. Do stolicy nie powinny biec wszystkie środki i inicjatywy - ocenił prof. Kazimierz Kik.

polska flaga warszawa 1200 free
Powraca pomysł podziału województwa mazowieckiego. PiS analizuje projekt
Posłuchaj
23:44 PR24_MPLS 2020_07_24-14-33-14.mp3 Prof. Kazimierz Kik o pomyśle wyodrębnienia Warszawy z woj. mazowieckiego (Temat Dnia/Gość PR24)

Jego zdaniem taki podział przyczyniłby się do tego, że "pieniądze szły by wówczas na Mazowsze, gdyby Warszawa stanowiła odrębny przedmiot administracyjny. Z pewnością skorzystałoby na tym woj. mazowieckie".

Czytaj także:

- Na obecnym podziale korzysta PSL, z którego wywodzi się marszałek. Mazowieckie rządziłoby się po podziale zupełnie innymi podziałami politycznymi i to jest zupełnie inna oś sporu - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do sejmowej komisji ds. pedofilii, dalszej przyszłości politycznej Szymona Hołowni oraz pandemii koronawirusa w Polsce.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Kazimierz Kik (UJK)
Data emisji: 24.07.2020
Godzina emisji: 14.33

PR24/pkr

Zobacz także

Zobacz także