La Liga: Benzema bramką arcydziełem pobił rekord Puskasa [wideo]

2020-06-19, 10:02

Real Madryt pokonał Valencię CF 3:0 (0:0) w czwartkowym meczu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Ozdobą starcia w Madrycie był gol Karima Benzemy z 86. minuty spotkania.

• Benzema w tym spotkaniu dwa razy wpisał się na listę strzelców - w 61. i 86. minucie
  • Gola dla "Królewskich" zdobył także powracający po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Marco Asensio - w 74. minucie
  • Real umocnili się na pozycji wicelidera. Do prowadzącej Barcelony mają dwa punkty straty

Gol z 61. minuty padł po podaniu Hazarda. Dla Karima Benzemy był to 15. ligowy gol w tym sezonie.

Jednak to strzał Francuza z 86. minuty zachwycił świat - to dzieło sztuki można przeczytać w komentarzach kibiców. Benzema popisał się ładną akcją w polu karnym. Po zagraniu od Asensio podbił piłkę prawą nogą nad obrońcą, po czym lewą posłał ją do bramki mocnym uderzeniem.

PO meczu z Valencią Benzema ma 16 goli na koncie i w klasyfikacji strzelców wyprzedza go tylko Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony, który bramkarzy rywali pokonał 21 razy.

Według obliczeń statystyków Benzema zdobył dla "Królewskich" 243 bramki we wszystkich rozgrywkach, wyprzedzając tym samym legendarnego Ferenca Puskasa.