La Liga: mistrzostwo coraz bliżej. Real poradził sobie z Getafe i uciekł Barcelonie

2020-07-03, 07:51

Piłkarze Realu pokonali Getafe po golu Sergio Ramosa . Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Real Madryt pokonał w czwartkowy wieczór na własnym boisku Getafe 1:0 (0:0) w meczu 33. kolejki La Ligi. Wygraną "Królewskim" zapewnił rzut karny wykonany skutecznie przez kapitana Sergio Ramosa w 79. minucie spotkania. Dzięki zwycięstwu piłkarze z Madrytu odskoczyli drugiej w tabeli FC Barcelonie na cztery punkty i są coraz bliżej zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii.

• Trzy punty nie przyszły "Królewskim" łatwo
  • Dzięki wygranej Real powiększył przewagę nad Barceloną, która dwa dni wcześniej tylko zremisowała z Atletico

Gwiazda Realu stanie przed sądem? Wraca skandal z reprezentacji Francji

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a mają za sobą bardzo trudną przeprawę. Getafe słynie z ostrej, nieustępliwej gry i właśnie takie atuty drużyna prowadzona przez Jose Bordalasa pokazała na Estadio Alfredo Di Stefano, który od momentu powrotu do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa jest domowym obiektem "Królewskich".

Getafe się nie przestraszyło

Goście, walczący o awans do europejskich pucharów, zaatakowali na początku meczu. Już w 10. minucie swoim kunsztem musiał popisać się Thibaut Courtois. Walczący o przyznawane najlepszemu bramkarzowi ligi Trofeo Zamora Belg popisał się refleksem, broniąc uderzenie głową Maxima Miramontesa. Real odpowiedział w 24. minucie. Luka Modrić zagrał na piąty metr do Viniciusa Juniora, a Brazylijczyk uderzył na wślizgu, jednak piłkę świetnie sparował golkiper gości David Soria.

W 36. minucie Soria znowu pokazał klasę, broniąc strzał Isco zza pola karnego. Ostatecznie do przerwy nie padła żadna bramka. Obie ekipy grały nieźle w defensywie, z kolei w ataku brakowało im konkretów.

Ramos dał trzy punkty

Po przerwie Real wciąż nie porywał. Uderzeń z dystansu próbował Modrić, ale nie przełożyło się to na gola. Getafe też miało swoje szanse. W 59. minucie Jaime Mata próbował lobować Courtois, jednak Hiszpan nie trafił w bramkę. Minuty mijały, a na murawie coraz bardziej pachniało bezbramkowym remisem.

La Liga: 700. gol Messiego, ale czy Barcelona po hicie z Atletico straciła szansę na tytuł?

Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry "Królewscy" trafili wreszcie do siatki. Stało się to po rzucie karnym podyktowanym za faul Matthiasa Oliveiry na szarżującym Danim Carvajalu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Sergio Ramos. Kapitan Realu nie dał szans Sorii, pewnie wykorzystując stały fragment gry.

Uciekają w tabeli

Okazało się, że gol Ramosa dał madrytczykom trzy punkty. Dzięki wygranej Real odskoczył broniącej tytułu Barcelonie, która we wtorek zremisowała z Atletico Madryt (2:2), już na dystans czterech punktów. "Królewscy" zgromadzili dotąd 74 punkty, a Katalończycy - 70. Tylko te dwie drużyny liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii.